ניסה להגן על אחיינו - ונדקר

גבר בן 40 הותקף בסכין על ידי שני גברים בבאר יעקב כשניסה להגן על אחיינו שנדקר ביום שחרורו מצה"ל. השניים פונו לבית החולים במצב קשה וקל. בירושלים, ערבים שהתקוטטו ניסו לתקוף שכן שביקש מהם להיות בשקט. בתגובה ירה השכן באחד מהם ופצע אותו קל

אירוע אלים בשפלה. ארכיון (חדשות 2)

משטרת רמלה עצרה אמש את תושב באר יעקב בחשד שתקף יחד עם אדם נוסף צעיר בן 19 ואת דודו בן ה-40 שנחלץ לעזרתו. מצבם של השניים מוגדר קל וקשה. במשטרה מעריכים: מדובר באירוע על רקע סכסוך בין המשפחות.

מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי נער בן 19, ששוחרר בדיוק היום מצה"ל, הותקף בסכין על ידי שני גברים ונפצע קל בעת שהלך ברחוב האיילה ביישוב.

דודו של הקורבן, שהבחין במתרחש, מיהר למקום וביקש להגן על אחיינו. בתגובה דקרו, על פי החשד, השניים גם אותו ופצעו אותו קשה. הדוד ואחיינו פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים אסף הרופא. בתום סריקות באזור נתפס אחד החשודים במעשה.

במשטרה מעריכים כי הרקע לתקיפה הוא סכסוך מתמשך בין שתי המשפחות ומציינים כי המעורבים מוכרים להם. לפני כשנתיים הורשע אחיו של הנער המותקף ברצח אחד מבני משפחתם של החשודים.

החשד: ירה כדי להגן על עצמו

מספר שעות אחר כך, אירע מקרה אלימות נוסף בירושלים. תושב ירושלים ירה ופצע קל גבר ערבי סמוך לבריכת הסולטן בירושלים. מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי מספר ערבים תושבי העיר התקוטטו  ברחוב מגורים. אחד השכנים שיצא החוצה וניסה להשתיקם הותקף על ידי החבורה ואז ירה לעברם.

הפצוע הועבר לטיפול בבית החולים שערי צדק. כל המעורבים האחרים בפרשה עוכבו ונלקחו לחקירה בתחנת המשטרה.