סיוט לילי: פרצו לווילה בראשל"צ - וירו בבעלים

המשטרה התירה לפרסום את פרטי פרשת "סיוט לילי" שנחקרה במשך חודשים במרכז ובצפון הארץ. חמישה גברים חשודים כי עמדו מאחורי פריצה לדירה בראשון לציון, שוד ופציעתו הקשה של בעל הבית מירי לחזהו בחודש אוקטובר האחרון. שמם של החשודים נקשר גם למקרי חטיפת נשק מחיילים ומכירתם לגורמים עבריינים

משטרת מחוז מרכז היתרה היום לפרסום כי פיצחה פרשת ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע ופריצה, שאירעה בסוף חודש אוקטובר האחרון בראשון לציון וכונתה בשם "סיוט לילי". חמישה בני-אדם נעצרו בשבועיים האחרונים בחשד למעורבות במעשים, ולמקרים נוספים של חטיפת כלי נשק מחיילים ומכירתם לעבריינים.

האירוע שעומד במרכז הפרשה התרחש בשעות הלילה המאוחרות ב-22 באוקטובר. בני זוג החיים בדירת מרתף במערב ראשון לציון, שמעו פורץ אשר חדר לביתם. לאחר שקמו והתעמתו עם השודד, החל עימות אלים בינו לבין בעל הבית, שבמהלכו נורה בעל הבית בחזה ונפצע באורח קשה.

לאחר ששכב בעל הבית פצוע דרש הפורץ מבת זוגו תחת איומי אקדח שתעביר לו כסף מזומן שהיה ברשותה ונמלט מהמקום. הפצוע פונה אחר כך לבית החולים כאשר נשקפה סכנה לחייו, אך נותח ומצבו התייצב.

תכננו מראש את הפריצה

בעקבות המקרה פתחה תחנת ראשון לציון בחקירה נמרצת בכוונה לאתר את החשוד במעשה. בשבועות האחרונים, בשילוב עם משטרת ימ"ר גליל נעצרו חמישה חשודים במעורבות במעשה, ששמם נקשר לפרשיות שונות של גניבת כלי נשק מחיילים באזור הצפון ומכירתם לעבריינים.

החשודים שנעצרו הם: נור עוואדי, בן 22 וסעיד דכא, בן 26 תושבי לוד, מוטי מגן, בן 27 תושב חולון, נתן קדוש בן 46 תושב ראשל"צ ומוזהר שלאעטה בן 24 תושב סחנין. במהלך חקירתם של החשודים, עלה כי תכננו מבעוד מועד את הפריצה לדירה בראשון לציון. הם ערכו על פי החשד סיורים מקדימים והצטיידו באקדח טעון לשם ביצוע השוד.

רק הבוקר התפרסם כי משטרת מרחב גליל, בסיוע השב"כ, הצליחה לחשוף כנופייה של שמונה צעירים, בהם נמנים חמשת החשודים בניסיון הרצח, החשודה בתקיפת שני חיילי צה"ל בצפון וחטיפת נשקם. היום הודיעה הפרקליטות על כוונתה להגיש כתב אישום נגד המעורבים בפרשות.

המקרה הראשון בתחילת השנה בשכונת גבעת רם בכרמיאל. חייל צה"ל הוכה בחוזקה על ידי אלמונים שנמלטו מהזירה וחטפו את נשקו. אירוע דומה התרחש כחודש וחצי לאחר מכן בצומת כוח. חייל בסדיר ספג מהלומות בראשו משני חברי הכנופייה שנמלטו מהזירה במכוניתם עם נשקו. לאחר מכן מכרו החשודים את הרובים לסוחרי נשק תמורת 34 אלף שקלים.