מסתמן: לא יוגש כתב אישום נגד אלון

במשטרה מתגבשת ההמלצה שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד הרב מוטי אלון, משום שבכל המקרים שנבדקו מדובר ביחסים שקיים הרב עם בגירים בהסכמה. המשמעות: אם היה קשר מיני בין הרב לתלמידיו - לא מדובר בקשר פלילי. המשטרה: איננו מתייחסים

התפתחות בחקירת הרב מוטי אלון: במשטרה אומרים היום כי ממצאי הבדיקה המקיפה שנערכה בחודש האחרון, מוטי אלון אינו חשוד בשום עבירה פלילית שביצע כביכול. אם אכן היה קשר מיני בין הרב לבין תלמידיו - אין מדובר בקשר פלילי. מבדיקת הראיון, עדויות ועדים שהופיעו בפני צוות החקירה עולה, כי בכל המקרים שנבדקו מדובר ביחסים שקיים אלון עם בגירים - ובהסכמה.

בכל המקרים לא היה ניצול יחסי מרות, כביכול, עם מי מתלמידיו. בדיקת המשטרה נמשכת, והחומר הראייתי יסוכם ויוגש בקרוב ליועץ המשפטי לממשלה. עם זאת, במשטרה אמרו הערב בתגובה לפרסום: אין בכוונתנו להתייחס לבדיקה המתנהלת בנוגע לרב מרדכי אלון.

פרשת מוטי אלון התפוצצה לפני כחודש וחצי, בעקבות גילוי שערוריית המין בה היה מעורב לכאורה. על פי העדויות שנשמעו אז, מדובר היה בשורת הטרדות מיניות של תלמידיו לכאורה, ובעקבות כך "הוגלה" הרב אלון לצפון הארץ.

"מדובר בעלילת דם"

מדובר באחד מבכירי הרבנים בזרם הציונות הדתית, שהעביר שיעורים למאות תלמידים ואף הנחה בעבר את תכנית הטלוויזיה "פרשת השבוע", שעסקה בנושאי דת.

בהתחלה העדיפו בפורום תקנה לשמור על שתיקה ולא לפרסם את החשדות, אלא לבקש מהרב להתרחק מפעילות חינוכית. כעת, כאשר זה החל לחדש את קשריו עם התלמידים והמוסדות השונים, הוחלט להפר את קשר השתיקה ולהזהיר את הציבור מפניו.

הרב אלון הכחיש לכל אורך הפרשה את הקשר שלו אליה. "מדובר בעלילת דם נוראה שמבוססת על תלונה מופרכת מיסודה של אדם שיציבותו נתונה בספק", אמר. "התלונה המדוברת הוגשה לפני שנים ואין בה הדבר וחצי דבר מן האמת".

הרב הוסיף כי בכדי למנוע את חילול השם הוא היה מוכן ליטול על עצמו תקופה שבה נצר את הדברים, אולם משנעשו באחרונה ניסיונות של סחטנות לעומתו ואיומים, הוא הבהיר שלא יהיה מוכן לשאת עוד את הדברים ודרש לפרסמם". 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת מוטי אלון - סיקור נרחב:

הרב מוטי אלון מגיב להאשמות

תלמיד של הרב אלון מדבר

"מעשי אלון חמורים מהטרדה מינית"

"הרב אלון אמר שהתגבר על סטייתו"

התפתחויות בפרשת הרב מוטי אלון: קיים יחסים עם אחד מתלמידיו

פרשת הרב מוטי אלון: הציבור הדתי מבולבל

פרשת הרב אלון: פורום תקנה פועל נגד עוד רבנים

עיר המקלט של אלון: מגדל