קובי פרץ נחקר בחשד להעלמת מס

שלושה חודשים לאחר פרשת השלופים, הזמר קובי פרץ ממשיך להסתבך. פרץ חשוד כי לא דיווח כמתחייב לרשות המיסים על כל רווחיו מההופעות. בנוסף לפרץ נחקר גם אמרגנו ובהמשך גם חברי להקתו צפויים להיחקר. עורך דינו של פרץ אמר: "תוך כמה ימים יבינו שאין לחשדות כל בסיס"

האם קובי פרץ לא דיווח על כל הכנסותיו מההופעות? חוקרי רשות המיסים עיכבו אתמול לחקירה את הזמר הנערץ בחשד שזה נהג שלא לדווח על חלק מהופעותיו ובכך בעצם נמנע מתשלום מס כמתחייב בחוק. פרץ נחשב לאחד הזמרים המרוויחים ביותר בשנים האחרונות, ואזרחים רבים מוכנים לשלם סכומי כסף נכבדים על מנת שיופיע בחתונות ובבר מצוות.

בנוסף לפרץ, נחקר גם אמרגנו יוחאי יעיש תחת אזהרה בחשד להעלמות מס. לאחר החקירה שניהם שוחררו לביתם בתנאים מגבילים. ברשות המיסים אמרו כי גם חברי להקתו של פרץ יזומנו לחקירה, וכי חוקרי מס ההכנסה מנהלים שורה ארוכה של חקירות סמויות אחרי אומנים נוספים, החשודים כי הם לא מדווחים לרשויות על ההכנסות מההופעות.

בתגובה לטענות אמר עורך דינו של פרץ, חיים לוי, כי הוא בטוח שתוך מספר ימים יתברר שאין בסיס לחשדות.

שלוכים? שלופים?

לפני כשלושה חודשים עלה פרץ לכותרות בנסיבות ממש לא מחמיאות, לאחר פרסום קלטת מחגיגת בר מצווה אליה הוזמן בה הוא מכנה את החוגגים "שלוכים". בתגובה, החליטה משפחתו של הנער לתבוע את הזמר.

כיאה לכוכב במעמדו, כינס  קובי פרץ מסיבת עיתונאים בה החליט להגיב  לתביעה נגדו: "ככל הנראה מדובר בבעיית שמיעה, לא אמרתי שלוכים, אלא אמרתי 'שלופים'".לטענת הזמר זהו ביטוי שהשתרש אצלו ובקרב חבריו המתאר שמחה גדולה ונשים יפות. "אני מרוקאי, מרוקאי גאה, אבא שלי תמיד היה אומר לי שאני שלוך, אני יודע מה משמעות המילה ובטח שלא השתמשתי בה באותו אירוע".