תופעה: בני 12 תוקפים מינית בפייסבוק

בניגוד לרוב בני הנוער שמשתמשים בפייסבוק כדי לשתף את חבריהם בתלאות היומיומיות, בחרה קבוצת נערים בני 12 למרר את חייה של חברתם לספסל הלימודים. הם הפיצו תמונות הדמיה שלה בעירום ופתחו לה חשבון ברשת החברתית בו היא לכאורה מציעה שירותי מין. אמה של הילדה: "זה ממש כמו אונס"

יש כאלה שבוחרים להשתמש ברשת הפייסבוק כדי להעלות תמונות ולשתף את חבריהם במה שעובר עליהם בחיי היומיום. בניגוד אליהם, בחרו ילדים בני 12 לתקוף את בת כיתתם באמצעות הודעות ברשת החברתית.

אמה של הילדה, שהגישה תלונה במשטרת גלילות, טוענת כי הילדים פתחו לבתה חשבון בפייסבוק בו היא מציעה, לכאורה, שירותים מיניים. אמה של הנערה סיפרה לעיתון ישראל היום, כי בתה נפגעה קשות מהפרסומים. "היא איבדה את שמחת החיים שלה, היא מרגישה מבוזה ולא רוצה ללכת לבית הספר". האם הוסיפה כי מבחינתה, "מדובר באונס לכל דבר".

בבית הספר ידעו ושתקו

עוד סיפרה האם כי ההטרדות נגד הנערה החלו באחת מחגיגות הבר מצווה של חברם לכיתה, כאשר הופיעה ברכה מהילדה ולשמה התווספה מילה גסה. הילדה עזבה את המסיבה, סירבה לחזור לבית הספר והפסיקה כל קשר שהיה לה עם בני המין השני.

טענותיה של האם הופנו בעיקר כלפי המוסד החינוכי בו לומדת בתה. "המורה ידעה ולא עשה שום דבר, הייתי המומה לגלות את זה. בנוסף, היא אמרה לי שבתי צריכה לשמור על שמה, כאילו שהיא אשמה בהודעות בעלות האופי המיני שפורסמו". בנוסף לשורת ההטרדות, הלבישו הילדים את פניה של חברתם לכיתה על תמונות עירום שהורידו למכשירי הטלפון הסלולרי שלהם, ובנוסף איימו לרשום את שמה באתרי פורנו.

ממשטרת גלילות שם הוגשה התלונה נמסר כי חוקר ילדים יחקור את הילדים החשודים במעשים כנגד חברתם לכיתה.