כך התבצע "עוקץ המזגנים" באלקטרה

המשטרה עצרה היום 5 בני אדם בחשד שגנבו בשנה וחצי האחרונות לא פחות מ-600 מזגנים ממפעלי חברת "אלקטרה". שניים מהחשודים הם עובדי החברה, שהצהירו שהמזגנים מקולקלים ואז מכרו אותם ברחבי הארץ. תמונות של מצלמות האבטחה חושפות כיצד התבצע העוקץ

במשטרה קוראים למבצע הזה מכת קור, אבל שני גנבי המזגנים האלה נקלטו במצלמות האבטחה "על חם". בשנה שעברה הבינו בחברת אלקטרה שישי להם בעיה, לאחר מזגנים של החברה פשוט נעלמו ללא הסבר. בחברה החליטו לשכור משרד חקירות, שגילה ששני מחסנאים שהועסקו בחברה, עבדו למעשה במשמרת כפולה.

על פי החשד בתחילת הבוקר, מתחת לאפם של מעסיקיהם, הם העמיסו עשרות מזגנים על משאיות שהפיצו אותן תמורת רווח שהלך לכיסם הפרטי. אחר כך הם חזרו למפעל, החתימו כרטיס והתחילו יום עבודה כאילו כלום לא קרה.

"הם הזינו באופן פיקטיבי מזגנים תקינים וחדשים, והעבירו אותם למחסן שמיועד למזגנים המיועדים להשמדה", סיפר פקד זוהר שוקר ממפלג ההונאה במחוז המרכז. "לא מדובר באנשים בעלי עבר פלילי, אבל אני מאמין שאם יוצגו בפניהם שלל הראיות, הם יודו בסופו של דבר במעשים המיוחסים להם".

מהחקירה עולה שהשניים הצליחו לגנוב 600 מזגנים בשווי של כשלושה מיליון שקלים. במשטרה חושדים שהשניים קיבלו תמורתם הרבה מאוד כסף אבל לא רק: ברשותם נתפסו גם סמים קשים. מחר יובאו שני העובדים שתועדו במצלמות האבטחה להארכת מעצר, יחד עם עוד שני נהגי משאיות ומפיץ מזגנים אחד שחשודים גם הם בעוקץ המזגנים.