נעצר בעלי האמסטף שנשך את בן ה-4 בת"א

גבר בן 33 נעצר היום בחשד כי הוא הבעלים של כלב האמסטף שתקף בפראות בשבוע שעבר ילד בן 4 בגן שעשועים בדרום ת"א. החשוד נמלט מהמקום לאחר האירוע. הילד עדיין מאושפז בבית החולים, ומצבו מוגדר כעת קל

נעצר בעלי הכלב שנשך את הילד בת"א: המשטרה עצרה הבוקר גבר בן 33 החשוד שהוא  בעליו של כלב האמסטף שנשך בשבוע שעבר ילד בן 4, בגן משחקים בדרום תל אביב.

מצבו של הילד, שהובהל מיד לאחר התקרית לבית החולים "שיבא" בתל השומר במצב בינוני, השתפר והוא מוגדר כעת קל. הבוקר הוציאו את התפרים בפניו, אך הוא עדיין מאושפז ולא ברור מתי הוא צפוי להשתחרר.

האם איבדה את ההכרה מהמראה הנוראי

האירוע התרחש לפני כשבוע, סמוך לשעה 18:00 כשהגיע הילד יחד עם אמו לשחק בגן הציבורי ברחוב גבעתי בדרום העיר. הכלב התנפל עליו לאחר שחבורת ילדים, ובהם גם הפעוט, אחיו ואחותו, השליכה אבנים לעבר כמה כלבים ששהו בגינה באותו הזמן. "האחות סיפרה שהם פשוט התגרו בכלבים", אמר לחדשות 2 באינטרנט אפי פישר, כונן איחוד-הצלה, שטיפל באירוע. "זו הסיבה שהכלבים תקפו בחזרה".

עדיין לא ידוע האם הכלב סורס כחוק, שכן מדובר בכלב מגזע המחוייב לעבור סירוס. אמו של הפעוט, חירשת-אילמת שככל הנראה לא הבחינה במה אירע טרם התקיפה, הבחינה בבנה מוטל פצוע בגן, נבהלה ואיבדה את הכרתה מספר פעמים.

לפני כחודש תקף כלב אמסטף צעיר בן 20 בכנרת, ופצע אותו קשה בפניו. לדברי הצעיר, הכלב - שבעליו לא נראה באזור בזמן התקיפה, התנפל עליו לפתע תקף אותו. מספר ימים קודם לכן הותקפה פעוטה בת שש מטבריה, גם היא על ידי כלב אמסטף, ונפצעה קשה בפניה.