נקלע לשוד תחנת דלק - ונרצח

תושב כפר טורעאן בצפון, בן 33 ואב לשני ילדים, נורה למוות הלילה במהלך שוד תחנת דלק שהסתבך. מהחקירה הראשונית עולה כי הנרצח חסם בטעות עם רכבו את שני רעולי הפנים שבאו לבצע את השוד, והם ירו בו ואז שדדו 100 שקל מהמתדלק - ונמלטו. המשטרה פתחה במצוד אחר מבצעי השוד. צפו בזירת הרצח ובעדות המתדלק שנשדד

המשטרה בצפון מנהלת מצוד אחר שני רעולי פנים החשודים בביצוע שוד הלילה בתחנת דלק בגליל התחתון - וברצח עובר אורח תמים שנקלע בדרכם.

על פי החשד, השניים הגיעו אמש לתחנת הדלק בכניסה לכפר טוּרעאן כדי לבצע שוד במקום, אולם עוד לפני שנכנסו לתחנה, הם נתקלו באזרח תמים שעבר במקום – וירו בו למוות, מסיבה שעדיין אינה ברורה. לאחר מכן נכנסו לתחנה ושדדו מהמקום סכום של 100 שקלים.

הנרצח, מוחמד סעיד עדוואי, אב לשני ילדים מהכפר טורעאן, חסם ככל הנראה שלא במתכוון את רכבם של השודדים, ואז יצא אחד מהם מהרכב וירה בו מבעד לזכוכית הרכב. עדוואי עוד המשיך בנסיעה כ-100-200 מטרים ואז סטה מהנתיב, התנגש במחסום ואיבד את ההכרה.

"אזרח תמים נקלע לקו האש"

אזרחים שעברו ליד מכוניתו של המנוח דיווחו למשטרה בתחילה על כלי רכב שהיה מעורב בתאונת דרכים, אך סימני הירי שנמצאו על גופתו של עדוואי העלו את החשד כי נרצח. עוד לפני שהשוטרים הספיקו להגיע למקום, פינה אמבולנס מקומי את האיש לבית החולים פוריה כשמצבו מוגדר קשה. אולם, מצבו הידרדר ובבית החולים נקבע מותו. עדוואי הותיר אחריו שני ילדים.

המתדלק שנשדד לא ראה דבר מהירי שקדם לשוד. "הם היו שני אנשים", אמר המתדלק הלילה למצלמת חדשות 2. "היה להם אקדח ביד. אחד מהם אמר לי 'תן לי את הכסף'. נתתי לו 100 שקל, והוא ברח".

מפקד מרחב עמקים במשטרה, תת-ניצב ניסים לוי, הגיע לזירת הרצח והתייחס לחקירה. "לפי מיטב ידיעתנו והנתונים שיש בידינו, בוצע פה שוד של תחנת דלק שמהלכו גם בוצע רצח של אזרח תמים שנקלע  לקו האש. החקירה כרגע עברה למישור המודיעיני ותטופל על ידי ימ"ר עמקים", כך לדברי קצין המשטרה.

בין היתר בודקים במשטרה אם השוד בטורעאן קשור לשוד נוסף בתחנת דלק בכפר נין, שבוצע כחצי שעה לפני השוד שהפך לרצח בכפר טורעאן הסמוך. "אנחנו בודקים קשר לשני האירועים אולם החקירה עוד בראשיתה", אמר תנ"צ לוי. "אני רוצה להדגיש את החשיבות של הרחבת אמצעי האבטחה בתחנות הדלק הנידחות. אין ספק שהגברת אמצעי האבטחה בתחנות יכולה להוריד את כמות המקרים האלה".

אתמול: פליט סודני נורה בת"א

מוקדם יותר אתמול נורה פליט סודני בחזהו ברחוב כצנלסון בת-שבע בשכונת התקווה בתל אביב ונפצע בינוני. מחקירת המשטרה עולה כי ככל הנראה מדובר בסכסוך בין שכנים.

שכנו של הפליט נכנס הצהריים לדירתו הסמוכה, ירה לעברו ופגע בידו. למזלו של הפליט היו עימו באותה העת שותפיו לדירה שמיד התנפלו על השכן ונטרלו אותו. כוח משטרתי שהגיע למקום עצר את החשוד בירי, ישראלי בן 35, והוא הועבר לחקירה בתחנת שכונות. את הירי הוא ביצע באקדח שבבעלותו לצורך עבודתו כמאבטח.