האירנים הגיעו לארץ עם אופיום בקופסאות שימורים

בני זוג יהודים מאירן שביקשו לעלות לארץ נעצרו בנתב"ג עם כבודה יוצאת דופן: 27 קופסאות שימורים המכילות יותר מ-14 קילוגרמים וחצי של סם מסוג אופיום. בחקירה הם טענו: "באירן מותר לעשן אופיום, פה בארץ רצינו לשמור את זה לעצמנו". השוטרים לא קנו את הגרסה. צפו בפשיטה על מזוודותיהם של בני הזוג

זה לא חמוצים, זה סמים: במזוודתם של בני זוג שעלו לארץ מאירן ונעצרו בנמל התעופה בן גוריון נמצאו 14 קילוגרם וחצי של סם מסוג אופיום. להגנתם טענו בני הזוג הנבוכים: "באירן מותר - אז רצינו לשמור את זה כאן".

האירוע יוצא הדופן התרחש לפני כשלושה חודשים. חוקרי הימ"ר של מרחב לכיש קיבלו מידע מודיעיני על כוונתם של בני הזוג לעלות לארץ, וכן מידע מודיעיני על האפשרות כי הם נושאים באמתחתם סמים. הם נערכו מבעוד מועד להגעתם, ועצרו את השניים שעה שאספו את המזוודות שלהם בנמל התעופה בן גוריון.

מה מצאו בג'ל הגילוח?

עם הגעתם של בני הזוג ארצה, עצרו אותם חוקרי ימ"ר לכיש והחלו לחפש בתיקיהם. תחילה נמצא מיכל של ג'ל גילוח, וכשניסו להפעיל אותו החוקרים - הוא לא פעל. לאחר מכן פתחו אותו ומצאו בו סם מסוג אופיום.

בהמשך החיפוש נמצאו 27 קופסאות שימורים, ובהם יותר מ-14 קילוגרם של סם מסוג אופיום. הזוג ההמום טען כי באירן מותר לעשן את הסם בתהליך חוקי, ומכיוון ששם הוא זול, אמרו לחוקרים כי תכננו לאגור אותו שנים ארוכות בביתם. עם זאת, במשטרה מעריכים כי הם התכוונו למכור את כמויות הסמים לעולים אחרים מאירן המתגוררים בארץ.