השודד הסדרתי תועד במצלמת אבטחה

תושב אור יהודה החשוד כי שדד לא פחות מ-25 סניפי דואר בתקופה האחרונה טוען: "המשטרה לחצה עליי להודות". במשטרה טוענים לעומת זאת כי הוא נעצר אתמול "על חם" במהלך שוד ברמת גן, אבל עורך דינו מתעקש: "הוא בסך הכול רכב על אופנוע ולא היה בדרך לשוד". מעצרו הוארך היום ב-8 ימים

תושב אור יהודה, החשוד שביצע עשרות מעשי שוד בתקופה האחרונה, טוען כי המשטרה איימה עליו כדי שיודה שהוא העומד מאחורי מקרי השוד הרבים. "המשטרה איימה עליו כי אם לא יודה, הם יכלאו אותו יחד עם בני מיעוטים", אומר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד צדוק חוגי, המייצג את החשוד איציק אברהם.

בינתיים התירה המשטרה לפרסום את תיעוד חלק ממקרי השוד, בו נראה השודד נכנס לסניפים שונים ובמקרים שונים כשהוא חובש קסדה, ניגש לפקידה ויוצא עם שקית לבנה מלאה בכסף מזומן. החשוד טוען כי ההודאה נגבתה ממנו בלחץ. "לטעמנו מדובר בלחץ פסול", אומר עו"ד חוגי. לדברי הפרקליט, החשוד הודה מתוך פחד ותו לא.

עוד טוען החשוד כי נלקח על-ידי המשטרה לסניפי הדואר שם, לטענתו, התבקש להודות בסכומים שכביכול שדד. "הוא זרק סכומים לחלל האוויר מבלי שיהיה להם כל בסיס", אומר עו"ד חוגי.

להגנתו מתבסס החשוד על הטענה כי לא נעצר בדרך לביצוע השוד, אלא בעת שרכב על אופנוע. לטענת המשטרה הוא החזיק אקדח, אבל מדובר באקדח צעצוע. "הצעצוע שייך לאחיין שלו ולא נעשה בו כל שימוש". לא ברור כיצד יצליח להוכיח, אם כן, מה עשה אקדח הצעצוע בארגז הכלים של האופנוע - מה שלא מונע ממנו להמשיך ולדבוק בגרסה כי המעצר נועד לשבור את רוחו ולהודות בפשעים שלא ביצע.

חשוד ב-25 מקרי שוד בסניפי דואר

אברהם בן ה-39 נעצר אתמול על ידי המשטרה, בחשד כי ביצע מעשי שוד בלא פחות מ-25 סניפי דואר. בחקירתו, כאמור, הוא הודה במעשים המיוחסים לו, ומעצרו הוארך היום ב-8 ימים.

מארב שערכו אתמול בלשי מרחב דן במספר סניפי דואר באזור המרכז הביא למעצרו של החשוד בסניף בנק הדואר ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן. החשוד, שנתפס "על חם", נלקח מייד לחקירה - ושם הודה כי שדד סניפי דואר בתל אביב, רמת גן, גבעתיים, קריית אונו, הרצליה, פתח-תקווה, ראשון לציון ורחובות.

"הייתי חייב כספים רבים בשוק האפור", אמר החשוד לחוקרים. חקירת הפרשה התנהלה בתקופה האחרונה בימ"ר תל אביב, זאת בעקבות מספר מקרי שוד שנראו לחוקרים בעלי מאפיינים דומים. אתמול, כאמור, נתפס החשוד והיום הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

בנדנה, אקדח צעצוע ואופנוע

בזמן מעצרו עטה החשוד "בנדנה" על מצחו, החזיק אקדח צעצוע ויצא לרכב על האופנוע שלו. רגע לפני הימלטותו נעצר על ידי השוטרים. במהלך דיון הארכת מעצרו הבוקר, התנהל דין ודברים בין החוקר לפרקליטו של החשוד. "אקדח הצעצוע היה שייך לאחיינו מחג הפורים", טען סניגורו של החשוד. "אין בזאת על מנת להוכיח שהוא עמד לבצע את המעשה".

החוקר לא נשאר חייב, והשיב: "לי אמר החשוד אישית כי הוא קנה את האקדח בשוק על מנת לבצע את המעשה. "הוא אפילו הזיל דמעה בחקירה כשדיבר על השוד הראשון, ואמר כי מדובר בשוד הראשון שלו". במשטרה אמרו היום כי לחשוד אין כל עבר פלילי. מאידך, פרקליטו של החשוד טען כי הודאתו ושיחזורו את שנעשה, התבצעו תחת איומי המשטרה "לכלוא אותו יחד עם בני מיעוטים".