תיעוד: שוד אלים לעיני המצלמות

בסוף השבוע נכנסו שני רעולי פנים למכולת. החשודים היו מצוידים באקדחים, ובלי כל בושה ופחד רוקנו את הקופה ופשוט נמלטו מהמקום. לדברי המשטרה מדובר בתופעה הולכת וגוברת, של שימוש בנשק במקרי חיסול חשבונות וגניבה

גנבים ללא בושה: שני רעולי פנים שדדו באיומי אקדח מכולת במהלך סוף השבוע - והכל לעיני המצלמות. ללא כל פחד או חשש הם נכנסו למקום, רוקנו את הקופה במקום ויצאו מהדלת.

מקרה השוד אירע באום אל-פאחם, בשעה 22:50 בערב יום שישי האחרון. החשודים נכנסו למרכול והחלו להתווכח עם המוכר שעבד במקום. בתמונות ניתן לראות שבהתחלה מנסה המוכר להניס את השניים, אבל תוך כדי חילופי הדברים יורה אחד מהם בכלי הנשק שבידו, ורק בנס פוגע הכדור בקיר.

בתוך החנות נמצא באותו זמן ילד בן תשע שמספיק להימלט. אחר כך נכנע המוכר, על פי התמונות, מאפשר לשניים לרוקן את הקופה. "הם ביקשו ממני לפתוח את הקופה. ניסיתי למשוך את הזמן כשניסיתי לתקוף אותו ואז הוא ירה", מעיד המוכר אלה ז'ברין.

תופעה מוכרת

למרות ששני השודדים יודעים שהם מתועדים על ידי מצלמות האבטחה, אין זה עוצר בעדם מלשדוד את הכסף. על פי גורמים במשטרה מדובר בתופעה של אחזקת נשק בלתי חוקי שבאה לידי ביטוי במיוחד במגזר הערבי, שמשמש לחיסול חשבונות בתוך הכפרים או למעשי שוד.

השודדים שנראים בתמונות הם רק חלק מתוך התופעה המתגברת בה המשטרה מנסה להיאבק לאחרונה, אך ללא הצלחה מרובה עד כה. 

מזהים את האלמוני ששדד בנק ברמת גן?