קצין משטרה התלונן על מחדלי אבטחת הנשק

פרשה מביכה ביותר למשטרת ישראל: לפנות בוקר נגנבו ממתקן משטרתי בצפון מספר כלי נשק. המשטרה הקימה ועדת חקירה לבדיקת המקרה. בכיר במשטרה: "זה אירוע מבזה – מתוך המערכת מסייעים לעבריינים"

בית משפט השלום בעכו התיר לפרסום אירוע חמור של פריצה וגניבת נשק, מתוך מתקן משטרתי בצפון הארץ. על פי החשד, אלמונים פרצו לפנות בוקר למתחם, וללא כל התנגדות או בעיה הצליחו לגנוב מספר כלי נשק מסוגים שונים.

הערב התברר כי קצין משטרה כבר התלונן בעבר על ליקויים באבטחת כלי הנשק והתריע מפני כשלים. דבריו של הקצין לא נפלו על אוזן קשבת והתוצאה - כלי נשק ואמצעי לחימה נוספים נגנבו.

בעקבות מה שמתואר כאחד המחדלים הגדולים שנראו במשטרה, הורה סגן מפכ"ל המשטרה ניצב אילן פרנקו, על הקמת ועדה שתחקור את נסיבות המקרה. בנוסף נמצאים במקום האירוע כוחות רבים של משטרה ומז"פ, במטרה למצוא ראיות בשטח שאולי יובילו ללכידת הפורצים.

מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי לפנות בוקר ניצלו החשודים במעשה את חוסר ערנותם של השוטרים ששהו במתקן באזור הגליל. על פי החשד הם נכנסו לתוך המתחם, התעסקו עם הכספת ונמלטו כאשר איש לא מבחין בהם.

"זה אירוע מבזה"

גורם בכיר במשטרה שהגיב על נסיבות המקרה, בטוח כי מדובר במחדל חמור מאין כמוהו. "זה אירוע מבזה בזמן שאנחנו נלחמים בתופעת הנשק הגנוב מתוך המערכת מסייעים לעבריינים", אמר לחדשות 2.

חקירת הפריצה וגניבת האמל"ח הוטלה על היחידה המרכזית במרחב גליל. החלטה על כך נעשתה בתיאום ראש אגף חקירות מודיעין ניצב יואב סגלוביץ וסגן מפקד המחוז הצפוני. נכון לעכשיו פרטים רבים בפרשה עדיין אינם מותרים לפרסום.