חשד: שלח מכתב לביהמ"ש - ואיים "ברצח שופט או שופטת"

תושב המרכז חשוד כי שלח בימים האחרונים מכתב להנהלת בתי המשפט, ובו איים: "שופט או שופטת יוצאו להורג ע"י נשק קטלני". לאחר שנעצר, הודה במיוחס לו ומעצרו הוארך עד ליום ראשון. מעצרו של החשוד בניקוב צמיגי רכבה של השופטת הוארך ב-4 ימים

שוב איומים על חייהם של שופטים: גבר בשנות ה-50 לחייו, תושב מרכז הארץ, נעצר אתמול על ידי המשטרה בחשד ששלח מכתב בימים האחרונים מכתב איום ברצח למשרדי הנהלת בתי המשפט, ובו כתב כי "שופט או שופטת יוצאו להורג על ידי נשק קטלני".

החשוד הודה במיוחס לו, במהלך חקירתו על ידי חוקרי מרחב מוריה. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו בשלושה ימים.

בתוך כך, הוארך הבוקר בארבעה ימים מעצרו של דוד דהן, החשוד כי ניקב את צמיגי מכוניותיהם של שופטת בית משפט השלום בירושלים אנה שניידר ורשם בית המשפט אורי פוני. בדיון הארכת המעצר, אמר השופט על דהן: "איום ופגיעה בגופו וברכושו של שופט הינו פגיעה אנושה בדמוקרטיה".

מהמשטרה נמסר כי על פי החשד, המניע למעשיו של דהן הוא סכסוך ממושך שיש לחשוד עם חברה הבונה מלונות בעיר והנושא נדון בפני רשם בית המשפט. בחקירתו הוא הכחיש את החשדות נגדו, אולם בחיפוש במכוניתו נמצאו ממצאים מפלילים שקושרים אותו למעשה. בידי המשטרה תיעוד של מצלמות האבטחה בסמוך לזירת האירוע, בו נראה היטב מעשה הוונדליזם במכוניתה של השופטת.

איום שלישי על שופט בתוך פחות מחודש

במשטרה ובמערכת המשפט שבו והביעו היום דאגה מריבוי האיומים בתקופה האחרונה על חיי שופטים, תופעה שהחלה בהשלכת הנעל לעבר נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש, בחודש שעבר.

לפני כשלושה שבועות בלבד הוצת רכבו של שופט המחוזי משה גלעד סמוך לביתו בעכו. אלמונים שהגיעו לפנות בוקר לאזור בו מתגורר השופט משה גלעד בעכו זיהו את מכוניתו, שפכו עליה חומר דליק, הציתו אותה ונמלטו מהמקום. במשטרה בודקים את האפשרות כי קיים קשר בין ההצתה לבין פסקי דין פליליים שגזר השופט גלעד. בעקבות האירוע החמור תוגברה האבטחה על השופט גלעד.

בסוף החודש שעבר הוכתה מערכת המשפט בישראל כשבמהלך דיון בבית המשפט העליון בירושלים הותקפה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, כשאחד המבקרים באולם הדיונים זרק עליה נעל ופגע בפניה. השופטת יצאה מיד מאולם בית המשפט, ולאחר שעה קלה שבה השופטת לאולם הדיונים ואמרה: הכול בסדר, חוזרים לעבוד.

כתוצאה מפגיעת הנעל נשברו משקפיה של השופטת שנחבלה בפניה והיא סבלה משריטות קלות. ייתכן שהמשקפים מנעו פציעה קשה יותר. התוקף, פיני כהן, צעק על השופטת וקילל אותה. אנשי האבטחה השתלטו עליו תוך שהוא צועק: "מושחתת, מושחתת, דורית ביניש מושחתת". כהן נעצר וביום למחרת הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת שופט. משפטו עדיין מתנהל.