עבריין מהקריות נהרג בתאונת עבודה - בדרכו לחיסול

תאונת עבודה בדרך לחיסול: שמעון טוויזר (26) מהקריות נהרג בפיצוץ אדיר בקריית אתא, שאירע בשעה שהוא חלף על פני אוטובוס. 12 בני אדם נוספים שישבו באוטובוס נפגעו קל. ההערכה במשטרה: טוויזר הוביל את המטען בתוך תא המטען של האופנוע - והוא התפוצץ בטעות

פיגוע פלילי בלב קריית אתא: כוחות גדולים של משטרה, כיבוי אש וצוותי מד"א-כרמל הוזעקו למרכז העיר, שם נשמע בשעות הערב פיצוץ עז.

אופנוע שחלף סמוך מאד לאוטובוס בקו 63 הערב ברחוב זבולון בעיר, ועליו כ-30 נוסעים, התפוצץ ברגע שעבר על פניו. רוכב האופנוע נהרג במקום, 12 בני אדם נוספים, רובם נוסעי האוטובוס, נפצעו באורח קל משאיפת עשן ומפגיעות הלם ופונו לטיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה.

ההרוג: עבריין מוכר מהקריות

בתום חקירה ראשונית של המשטרה עולה כי ככל הנראה מדובר בתאונת עבודה בדרך לחיסול. העבריין שנהרג, שמעון טוויזר, בן 26 מקריית ים, השתחרר לפני כחצי שנה, לאחר שריצה עונש של שש שנות מאסר בגין חבלה בנסיבות מחמירות. הוא הוביל את מטען החבלה בתוך תא המטען של האופנוע, בדרכו להניח את המטען ולפגוע בעבריין אחר. מסיבה שאינה ברורה, המטען התפוצץ בדרך - וטוויזר נהרג במקום.

מטען החבלה שהורכב על האופנוע היה גדול במיוחד, מה שמסביר את רדיוס הפגיעה הגדול. "הפצועים שפונו אמרו כי האופנוע נצמד בכוונה לחזית של האוטובוס והתפוצץ", סיפר לחדשות 2 יוגב מורלי, מתנדב זק"א שהגיע לזירת האירוע. "שמעתי פיצוץ, חשבתי בהתחלה שזו תאונת דרכים, אבל כשהגעתי למקום ראיתי חצי בן אדם. ואז חשבתי שזה פיגוע", סיפר עד ראייה אחר, שלמה דדון, לחדשות 2.

"חלקי גופה עפו לכל מקום"

תושב קריית אתא בשם אלי, העובד בחנות סמוכה, סיפר לחדשות 2 כי בתחילה הוא חשב שטיל נחת בחנות בה הוא עובד. "היה כאן פיצוץ אדיר, החנות אמנם קרובה לכביש אבל לא חשבתי שחלקי גופות יעופו עד לפתח החנות שלי", הוא סיפר. "יש לשבח את פעילותו של נהג האוטובוס שפתח מיד את הדלתות ואפשר לאנשים לרדת מהאוטובוס".

המשטרה חסמה את הרחובות המרכזיים בעיר כדי לאפשר טיפול בנפגעים באיזור הפיצוץ ופתחה בחקירה. בדיקה ראשונית של החבלנים שהגיעו למקום מעלה את ההערכה שלא מדובר באירוע על רקע ביטחוני, כך שהחשד המרכזי בשלב זה הוא שמדובר בחיסול על רקע פלילי במסגרת מלחמות בין משפחות הפשע בצפון.