ירושלים: עורך דין הותקף בלשכתו במשקולת משיש ונפצע בינוני

אחרי זריקת הנעל על השופטת ביניש, הצתת רכבו של השופט גלעד והשחתת רכבה של השופטת שניידר, היום שוב אלימות נגד איש חוק: אלמוני נכנס למשרדו של עו"ד חיים מויאל בירושלים, צעק עליו כי הרס לו את החיים ותקף אותו במשקולת נייר משיש. מויאל נפצע בינוני ופונה לבית החולים הדסה. עדת ראייה: "זה נראה כמו ניסיון רצח"

אירוע חמור נוסף בשרשרת מקרי האלימות כנגד נציגי רשויות החוק כמעט הוביל היום למותו של עורך דין.

גבר כבן 60 נכנס היום בשעות הצהריים למשרדו של עורך הדין חיים מויאל שבירושלים, ופתח עמו בדין ודברים. השיחה בין השניים גלשה לטונים גבוהים, ואז החל האיש לתקוף את עו"ד מויאל באמצעות משקולת נייר כבדה משיש שהייתה מונחת על שולחנו של עורך הדין.

עו"ד גיתית נחליאל, שמשרדה ממוקם בסמוך למשרדו של מויאל תיארה את האירועים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "שמענו צעקות מהמשרד של עו"ד מויאל, וכשיצאנו מהמשרדים ראינו את חיים מלא דם ואת התוקף רודף אחריו עם לוח השיש", כך לדברי עדת הראייה. "זה ממש נראה כמו ניסיון לרצח". עו"ד נחליאל הוסיפה כי במהלך האירוע, התוקף צעק לעברו של עורך הדין כי הוא "הרס את לו את החיים".

"הוא פשוט יצא מהמשרד, אפילו לא ברח. להערכתי הוא לא לקוח של עו"ד מויאל אלא צד שנפגע מהליך משפטי בו היה מעורב עו"ד מויאל", העריכה עורכת הדין שהיתה עדה לתקיפה. "לא ראיתי אותו מעולם לפני כן".

עו"ד מויאל טופל במקום על ידי צוות מד"א ופונה במצב בינוני להמשך טיפול בבית החולים הדסה עין כרם. המשטרה מחפשת אחר התוקף שכאמור נמלט מהמקום.

גל התקיפות: זריקת נעל, הצתה והשחתה של כלי רכב

בחודש שעבר נכנס אזרח לאולם בית המשפט העליון וזרק נעל על השופטת ביניש, שנפגעה בפניה ונזקקה לטיפול רפואי. כתב אישום נגד האיש, פיני כהן, כולל סעיפים רבים ובהם תקיפה חמורה. בפרקליטות אומרים כי העונש המקסימלי שייגזר על כהן באם יורשע יסתכם בתשע שנות מאסר.

שבוע לאחר מכן הוצתה מכוניתו של השופט המחוזי משה גלעד בחניית ביתו שבעכו. גלעד ייצג בעבר כעו"ד פלילי משפחות פשע ועבריינים בכירים מאזור הצפון, בהם מיכאל מור. במשטרה עדיין חוקרים מי הצית את רכבו והאם היו אלה גורמים עבריינים שביקשו לנקום בו על אחד מגזרי הדין בהם דן.

בתחילת השבוע הופתעה שופטת בית משפט השלום בירושלים, אנה שניידר, לגלות את מכוניתה בחנייה סמוך לביתה ברחוב ש"י עגנון בבירה כשהיא מושחתת ועליה כתובות הסתה. כל ארבעת צמיגיו של הרכב, מסוג לקסוס, נוקבו. בנוסף, לאורך הרכב נכתב בשריטות הכיתוב: "את וביניש רצח", בנוסף להשחתה ולניקוב הצמיגים, רוסס רכבה בחומר כימי. חשוד בהשחתת הרכב נעצר כבר ביום למחרת בעקבות תיעוד במצלמות האבטחה בסמוך לבית השופטת.