מול המצלמות: מעצר אלים במיוחד

לפני כחודש נסע תושב הכפר הדרוזי כיסרא עם אחותו ואחיו לאחר שחזרו מבית החולים נהריה, ממנו השתחרר האח. במהלך הנסיעה עצרו אותם שוטרים בטענה שאחד מהם לא חגור בחגורת בטיחות. זה נגמר במכות, פציעות ומעצר. צפו בתיעוד

תושב הגליל המערבי הגיש תלונה במח"ש (מחלקה נגד שוטרים), לאחר שלטענתו הופעלה נגדו אלימות מופרזת במהלך מעצר. האירוע עצמו תועד במצלמה סלולרית.

לפני כחודש נסע המתלונן, תושב הכפר הדרוזי כיסרא, יחד עם אחותו ואחיו לאחר שחזרו מבית החולים נהריה, ממנו השתחרר האח. במהלך הנסיעה עצרה ניידת משטרת את השלושה בטענה שאחד מהם לא חגור בחגורת בטיחות.

תוך כדי חיפוש במכונית מצאו השוטרים דובון צבאי וחשדו כי מדובר ברכוש גנוב. הנהג הכחיש מכה וכל את הטענות והסביר: "זה הדובון של אחי שמשרת בצה"ל". השוטרים לא התרשמו מהנימוק, ואז, כפי שרואים בסרטון הווידאו, החל בין הצדדים עימות. במהרה גלש הוויכוח לפסים אלימים, במהלכו, כך טוען המתלונן, נקטו השוטרים באלימות מופרזת והכו אותו ללא הצורך.

ללא עבר פלילי

מאוחר יותר נשלח הנהג למעצר ושוחרר יום למחרת. "מדובר בבחור נורמטיבי, ללא עבר פלילי", מדגיש פרקליטו של המתלונן, עו"ד יוסף עאמר ומביע תמיהה מהתנהלות השוטרים. עוד טוען עו"ד עאמר כי לאחר מרשו ביקש ללוות טרם מעצרו את אחיו ואחותו הביתה מכיוון שאין להם רישיון נהיגה והשעה מאוחרת, אך נענה בשלילה.

מהמשטרה נמסר כי לאחר שהבחינו כי אחד מהנוסעים לא חגור הנהג התבקש לעצור. תוך כדי חיפוש ברכב נמצא רכוש שנחשד כי הוא גנוב. החשוד עוכב לחקירה והחל להתפרע ותקף שוטרים. יש החלטה של בית משפט בנוסף להארכת מעצרו, שבה השופט ראה שיש מקום להגיש כתב אישום, אבל בגלל שמדובר בבחור ללא עבר פלילי, הוחלט שלא להגיש כתב אישום.