ליברמן חשוד בפרשה נוספת: מרמה והפרת אמונים

שר החוץ נחקר היום בחשאי בחשד לשיבוש הליכי חקירה של המשטרה - בפרשה אחרת בה הוא מעורב לכאורה. על פי החשד, קיבל לידיו מסמך חסוי משגריר ישראל לשעבר בבלארוס, לפיה העבירה ישראל בקשה לבלארוס לקבל מידע הקשור לחקירות האחרות של ליברמן. בפרשה חשוד גם השגריר עצמו

בחזרה לחדר החקירות: שר החוץ אביגדור ליברמן נחקר היום ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יחא"ה) במשך כ-3 שעות בחשד למעורבות בעבירות שיבוש הליכי משפט והפרת אמונים - כך הודיעה היום משטרת ישראל. החקירה, עליה לא הודיעה המשטרה מראש, התנהלה בפרשה בה מעורב לכאורה גם שגריר ישראל לשעבר בבלארוס, זאב בן אריה.

הפרשה בה מעורב ליברמן לכאורה, קשורה בחקירתו השנייה של שר החוץ, המתנהלת בימים אלו. המשטרה העבירה באמצעות משרד המשפטים בקשה לרשויות המוסמכות בבלארוס, לקבל לידיה פרטים מהותיים אודות חקירת ליברמן. "הבקשה לסיוע משפטי, שהייתה סודית, הועברה למשרד המשפטים הבלארוסי באמצעות שגריר ישראל דאז בבלארוס, זאב בן אריה", נמסר מהמשטרה.

השגריר גילה לליברמן על הבקשה

ואולם, בן אריה חשוד כי בניגוד להנחיות, לפיהן נדרש להעביר את בקשת המשטרה באופן דיסקרטי לרשויות בבלארוס, שמר עותק ממנה, ולקראת הגעתו של ליברמן לביקור במדינה באוקטובר 2008, העתיק בן אריה מידע חסוי מתוך הבקשה - והעביר אותו לידי שר החוץ.

"המידע הועבר לליברמן שלא כדין, ובן אריה חשוד כי מסר לליברמן גם מידע על קיום הבקשה של משטרת ישראל, בעת פגישתם של השניים במהלך אותו ביקור", אמרו במשטרה. "החקירה עוסקת גם במעורבותו של השר ליברמן בקידומו והעסקתו של בן אריה במשרדו, במהלך החודשים האחרונים", אמרו במשטרה.