אחיו של אחד החשודים באונס: "היא פרובוקטיבית שהסתובבה עם הרבה גברים"

פרשת האונס הקבוצתי בת"א: בני משפחותיהם של הנערים החשודים המומים מההאשמות הקשות. אחיו של אחד החשודים טוען בתוקף בראיון בלעדי עם חדשות 2 באינטרנט שאחיו חף מפשע, ותוקף את המשטרה, את גורמי הרווחה וגם את הנערה עצמה שבחרה לשתוק כל השנים. "איפה היא היתה כל השנים האלה?", הוא שואל. צפו בראיון הבלעדי

אחיו של אחד החשודים באונס הקבוצתי בנערה בת ה-15 מתעקש: הוא חף מפשע. בראיון בלעדי לחדשות 2 באינטרנט, מאשים האח את הנערה שנפלה קורבן על פי החשד למעשי האונס, בכל מה שקרה לה ומאשים: "היא נערה פרובוקטיבית שהסתובבה עם כל-כך הרבה גברים".

משפחתו של החשוד באונס מאמינה כי בסוף יוכח שהרבה פחות ממה שפורסם בוצע בפועל, אם בכלל. אחיו של החשוד מרים גבה על התזמון שבו בחרה הנערה להתלונן ולפוצץ את כל הפרשה. "לא יכול שהיא רק עכשיו התלוננה על מה שקרה, איפה היא הייתה במשך כל הזמן הזה?", אומר האח.

אל כל העולם מפנה האח אצבע מאשימה - חוץ מאל אחיו הצעיר. "אפשר להאשים הרבה מאוד גופים, כל רשויות הרווחה, מוסדות החינוך - איפה הם היו כל הזמן הזה ולמה הם לא השכילו להבין את כל מה שקורה?", הוא שואל בזעם.

"סימני השאלה שצריכים להפנות הם לחבר שלה ואליה", הוא טוען ומסביר כי לדעתו הנערה עצמה אשמה בכל: "מה היא הסתובבה עם כל-כך הרבה גברים? היא נערה מאוד פרובוקטיבית, אפשר לראות לפי התמונות".

"הוא ילד טוב שרצה להתגייס"

לדבריו של האח, עצם העובדה שהנערה הגיעה לבתי מקלט ולגנים הציבוריים מרצונה החופשי על מנת לבוא במגע מיני עם הנערים, מעביר אליה את כל האחריות במה שנעשה. "יחסי המין בוצעו בהסכמה מלאה מאוד", הוא חוזר ומדגיש: "אם באה ביוזמתה, אני לא חושב שצריכה להיות בעיה".

העוול הגדול שנגרם פה, לטענתו, הוא לאחיו הצעיר. "הוא ילד מבית טוב, הוא רצה להתגייס לצבא, להיות לוחם". עכשיו, לדבריו, נהרס העתיד שלו בשל הפגיעה הנפשית הקשה שנגרמה לו. "הוא לא יוכל לסמוך אי פעם על בחורה, איך הוא יקים משפחה?".

"אני לא מכיר חוק שאומר שקיום יחסי מין בגיל מוקדם זה אסור", אומר האח. "קיבלנו את זה כרעם ביום בהיר", הוא אומר ומבטיח כי יוכיחו בבית המשפט את חפותו של האח. "עדיין אין כתב אישום, הכול בגדר חשדות - עד שיוכיחו אחרת בבית משפט".

הבוקר פורסם כי הנערה איימה שתשים קץ לחייה בשיחה עם יועצת בית הספר לפני כשנה, ובעקבות כך נלקחה לאבחון פסיכיאטרי. הבדיקה לא גילתה את הסוד שהסתירה הנערה, כל הגורמים המקצועיים שטיפלו בה הניחו שהיא עוברת קשיים כחלק ממשפחת המצוקה בה גדלה - ואיש לא תיאר לעצמו את הגורם האמיתי למצבה הנפשי של הנערה. "היא הסתירה את זה בצורה מושלמת", לדברי גורמי הרווחה בעיריית ת"א.

הנערה, במקור תושבת אחת השכונות בדרום העיר, מוכרת לגורמי הרווחה כבר מגיל צעיר מכיוון שמשפחתה נקלעה לקשיים כלכליים חמורים. את המשפחה ליוותה אחת מהעובדות הסוציאליות המוערכות בעיר, שהצליחה ליצור קשר טוב עם הנערה שסיפרה לה על בית הספר ועל יחסיה עם החבר.

כתבי אישום בפרשה - כבר מחר

הפרקליטות צפויה להגיש מחר כתבי אישום נגד 13 מהמעורבים בפרשה. במשך שלוש שנים התרחשה מתחת לאפם של גורמי הרווחה והחינוך בצפון ת"א פרשיית מין מזעזעת, בה הפכו 13 נערים ילדה בת 15 לשפחת מין. השאלה המתבקשת היא כיצד ההורים, המורים וכל הגורמים המקצועיים לא הצליחו לגלות את המצוקה בה הייתה שרויה הנערה ואת מה שעבר עליה במשך שנים.

"לא יכול להיות שאיש לא זיהה אצלה כל סימן למה שעובר עליה", אמר גורם המעורב בפרשה, "במשך שלוש שנים לא ראו כלום? זה לא הגיוני". בשירותי הרווחה מודים כי הייתה כאן כנראה תקלה: "אי אפשר היה לגלות", אומרים שם ואומרים כי בעתיד יהיו עוד מקרים נוספים שרשויות הרווחה לא יצליחו לפענח.

האונס הקבוצתי בת"א - סיקור מיוחד:

הותר לפרסום: נערים חשודים שהפכו בת 15 לשפחת מין

הנערה כתבה לחשוד המרכזי: אני אוהבת אותך

גורם במשטרה: העדויות מחרידות ומזעזעות