הנערה שנאנסה איימה: אשים קץ לחיי

גילויים חדשים בפרשת האונס בת"א: לפני כשנה סיפרה הנערה ליועצת בית ספרה כי היא מתכוונת לשים קץ לחייה. היא נשלחה לאבחון פסיכיאטרי, אולם כל הגורמים שטיפלו בה - כולל שירותי הרווחה - הניחו שמדובר בקשיים כתוצאה ממשפחת המצוקה בה גדלה. כתבי אישום נגד הנערים - כבר מחר

הנערה מתל אביב שנפלה קורבן, על פי החשד, למעשי אונס רבים מצד 13 בני גילה, איימה בשיחה עם יועצת בית הספר לשים קץ לחייה לפני כשנה, ובעקבות כך נלקחה לאבחון פסיכיאטרי. את הידיעה פירסם לראשונה הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

הבדיקה לא גילתה את הסוד שהסתירה הנערה, כל הגורמים המקצועיים שטיפלו בה הניחו שהיא עוברת קשיים כחלק ממשפחת המצוקה בה גדלה - ואיש לא תיאר לעצמו את הגורם האמיתי למצבה הנפשי של הנערה. "היא הסתירה את זה בצורה מושלמת", לדברי גורמי הרווחה בעיריית ת"א.

הנערה, במקור תושבת אחת השכונות בדרום העיר, מוכרת לגורמי הרווחה כבר מגיל צעיר מכיוון שמשפחתה נקלעה לקשיים כלכליים חמורים. את המשפחה ליוותה אחת מהעובדות הסוציאליות המוערכות בעיר, שהצליחה ליצור קשר טוב עם הנערה שסיפרה לה על בית הספר ועל יחסיה עם החבר.

לפני כמה שנים אירעה טרגדיה במשפחה, לכן אנשי המקצוע והפסיכולוגים ששוחחו עם הנערה הניחו שמצבה הנפשי נובע מהאובדן. רק לפני כמה שבועות נשברה הנערה, וסיפרה הכל לקרובת משפחתה, שהבינה שמדובר בהתעללות סדרתית - ופנתה מיד למשטרה.

כתבי אישום בפרשה - כבר מחר

הפרקליטות צפויה להגיש מחר כתבי אישום נגד 13 מהמעורבים בפרשה. במשך שלוש שנים התרחשה מתחת לאפם של גורמי הרווחה והחינוך בצפון ת"א פרשיית מין מזעזעת, בה הפכו 13 נערים ילדה בת 15 לשפחת מין. השאלה המתבקשת היא כיצד ההורים, המורים וכל הגורמים המקצועיים לא הצליחו לגלות את המצוקה בה הייתה שרויה הנערה ואת מה שעבר עליה במשך שנים.

"לא יכול להיות שאיש לא זיהה אצלה כל סימן למה שעובר עליה", אמר גורם המעורב בפרש, "במשך שלוש שנים לא ראו כלום? זה לא הגיוני". בשירותי הרווחה מודים כי הייתה כאן כנראה תקלה: "אי אפשר היה לגלות", אומרים שם ואומרים כי בעתיד יהיו עוד מקרים נוספים שרשויות הרווחה לא יצליחו לפענח.

"העדויות שנחשפו - מזעזעות"

הפרשה החמורה נחשפה אתמול לאחר חקירה ממושכת, שהחלה לאחר שבמשטרת תל אביב צפון התקבל מידע מודיעיני בפרשה. שוטרי היחידה המרכזית של משטרת תל אביב ניהלו חקירה סמויה, במהלכה התוודתה הנערה על מסכת של התעללות ותקיפה מינית שעברה במשך השנים. על פי החשד, במשך תקופה ארוכה אילצו הנערים את הנערה לספק להם שירותי מין, כשהם מפעילים כלפיה אלימות קשה, ומתעדים במצלמת וידאו את מעשי הזוועה שביצעו.

מעדותה של הנערה, שלומדת בבית ספר שנחשב יוקרתי בצפון תל אביב, עולה כי היא הכירה נער אחד בן גילה. בין השניים התפתח קשר רומנטי, במסגרתו החליט הנער לנצל אותה מינית. בשלב מסוים הוא אילץ אותה לקיים יחסי מין עם כמה מחבריו, ולאחר מכן גם עם נערים אחרים.

"העדויות שעולות בתיק הזה מחרידות ומזעזעות", סיפר פקד רן אריאלי, ראש צוות החקירה. "ברבים מהמקרים הנערים הפעילו כלפיה אלימות קשה, כגון כיבוי סיגריות וסטירות. בחלק מהמקרים אנסו אותה בני הנוער האחד אחרי השני".

האונס הקבוצתי בת"א - סיקור מיוחד:

הותר לפרסום: נערים חשודים שהפכו בת 15 לשפחת מין

הנערה כתבה לחשוד המרכזי: אני אוהבת אותך

גורם במשטרה: העדויות מחרידות ומזעזעות