נהג המשאית החשוד שהרג 5 בני משפחה שוחרר למעצר בית

בית המשפט שחרר למעצר בית את נהג המונית החשוד שגרם לתאונה הקטלנית בערבה, בה נהרגו חמישה בני משפחת דהן. "הוא עצוב וכל חייו יהיה עצוב", הסביר אביו של הנהג

בית משפט השלום בבאר שבע שחרר בצהריים למעצר בית של 30 יום את מוחמד אל ג'בור, נהג המשאית שחשוד בהריגתם של חמשת בני משפחת דהן בתאונת הדרכים בערבה בשבוע שעבר. ג'בור שוחרר בערבות עצמית של 50 אלף שקלים.

"אנחנו עדיין בהלם. הוא עצוב וכל חייו הוא יהיה עצוב", אמר אביו של ג'בור בבית המשפט. "הוא לא שינה את גרסתו", אמר עורך הדין כאמל אל זידנאה, פרקליטו של נהג המשאית. "נפל עליו מתא הכפפות חפץ בזמן הנהיגה וזה מה שגרם לתאונה".

כזכור, עלה מבדיקת הטכנוגרף כי הנהג נסע במהירות 92 קמ"ש - מהירות עצומה ביחס לתנאי הדרך הקשים והירידה התלולה. "אני מצטער", אמר אל-ג'בור בשבוע שעבר בהארכת מעצרו, לפני ששיחזר את ההתנגשות בין שני כלי הרכב בזירת התאונה הקשה.

הבן מתקשה לעכל

"נכנסתי לאינטרנט בפלאפון, ראיתי שיש תאונה וחיברתי. בכיתי והתקשרתי לאבא שלי ולמשפחה. בהמשך התקשרו אליי ממשטרת חיפה, ביקשו שאגיע ושהם מחכים לי", שיחזר בן כהן, שאיבד את אמו, אחיו, אחותו, גיסתו ואחייניתו ברגע אחד.

בן היה בדרכו לחתונת אחייניתו כשקיבל את שיחת הטלפון שבה בישרו לו על מות מרבית בני משפחתו. אתמול בצהריים הוא ליווה למנוחות את אחותו שרית בבית-העלמין בחולון. מאוחר יותר הוא כבר היה באופקים בדרום, בלוויה נוספת, הפעם של אחיו ליאור, גיסתו טלי, והאחיינית הקטנה שילת. בערב נסע בן צפונה לבית העלמין בחיפה ללוות את אימו רות למנוחות.

"אף אחד לא ענה לי לטלפון"

"הייתי בבסיס ויצאתי לכיוון החתונה", סיפר על השעות האחרונות לפני שנודע לו על האסון. "דיברתי עם אמא שלי בבוקר, אמרתי לה שתכין לי בגדים לחתונה והם יצאו לדרך. יצאתי מהבסיס והתחלתי גם אני לצאת לכיוון החתונה. בדרך התקשרתי לשאול אם הכל בסדר, היתה לי שיחה ארוכה עם אחותי שרית וגם עם אמא שלי. המשפט האחרון שהיא אמרה לי זה שהיא אוהבת אותי ומתגעגעת".

בן יושב שבעה עם אביו בבת ים. "נסעתי לכיוון בית שאן, התקשרתי אליהם ואף אחד לא ענה לי: אח שלי, אמא שלי, אשתו של אחי, טלי ואחותי. התחלתי לבכות, הבנתי שמשהו קרה כי אף אחד לא ענה לי. זה לא נראה לי הגיוני שאף אחד לא ענה לי, זה אף פעם לא קרה. לאחותי יש שני פלאפונים והיא לא ענתה לי באף אחד מהם".

"אמא תמיד דאגה לכולם"

"אמא היתה אישה טובה, שתמיד דאגה לכולם, הילדים שלה זה היה היה הדבר הכי חשוב לה בעולם", מספר בן. "לאחותי היו הרבה חברות, היא אהבה לבלות וליהנות. אח שלי היה כמו אבא שלי, הוא גידל אותי, עזר לי בכל מה שהייתי צריך ודאג לי. גם אשתו היתה אישה טובה".

בן ביקש להעביר מסר לנהגים: "אני מבקש מכל הנהגים שייסעו בזהירות. כביש הערבה הוא כביש מסוכן, ללא גדר הפרדה, צריך לסדר את זה ושאנשים יהיו יותר עירניים".