החשד: בני טובים הפכו נערה בת 15 לשפחת מין

הותר לפרסום: 13 נערים וצעיר בן 18 ממרכז הארץ נעצרו בחשד שהיו מעורבים בפרשת התעללות מינית חמורה. על פי החשד, התלמידים הפכו את הנערה לשפחת מין ואנסו אותה עשרות פעמים - תוך שהם מפעילים כלפיה אלימות קשה. "העדויות שעולות בתיק הזה מחרידות ומזעזעות", אומרים במשטרה

ותיקי המשטרה לא זוכרים מתי אירעה בישראל פרשה חמורה וקשה כל כך של התעללות מינית בקרב בני נוער, כפי שהותר לפרסום היום: 13 נערים בני 17 וצעיר נוסף בן 18, תלמידי כיתה י"ב ממרכז הארץ, נעצרו בחשד שאנסו ותקפו מינית נערה עשרות פעמים במשך שלוש שנים - מאז היתה בת 15 וחצי.

הפרשה החמורה נחשפה לאחר חקירה מאומצת שנמשכה זמן ממושך, שהחלה לאחר שבמשטרת תל אביב צפון התקבל מידע מודיעיני בפרשה. שוטרי היחידה המרכזית של משטרת תל אביב ניהלו חקירה סמויה, במהלכה התוודתה הנערה על מסכת של התעללות ותקיפה מינית שעברה במשך השנים. על פי החשד, במשך תקופה ארוכה אילצו הנערים את הנערה לספק להם שירותי מין, כשהם מפעילים כלפיה אלימות קשה, ומתעדים במצלמת וידאו את מעשי הזוועה שביצעו.

מעדותה של הנערה, שלומדת בבית ספר שנחשב יוקרתי בצפון תל אביב, עולה כי היא הכירה נער אחד בן גילה. בין השניים התפתח קשר רומנטי, במסגרתו החליט הנער לנצל אותה מינית. בשלב מסוים הוא אילץ אותה לקיים יחסי מין עם כמה מחבריו, ולאחר מכן גם עם נערים אחרים.

"העדויות שעולות בתיק הזה מחרידות ומזעזעות", סיפר פקד רן אריאלי, ראש צוות החקירה. "ברבים מהמקרים הנערים הפעילו כלפיה אלימות קשה, כגון כיבוי סיגריות וסטירות. בחלק מהמקרים אנסו אותה בני הנוער האחד אחרי השני".

"בגלל אהבתה אליו היא עשתה כל מה שביקש"

לחשוד המרכזי בפרשה מיוחסת גם עבירת סחיטה באיומים, בהתבסס על עדותה של הנערה שטוענת כי נהגה לשלם לבן זוגה סכומי כסף מדי פעם. בנוסף, חשוד הצעיר כי אנס פעמיים גם את חברתה של הנערה שהייתה שפחת המין. במהלך החקירה מצאו השוטרים במחשבו האישי של החשוד המרכזי חומר פדופילי שאינו קשור למקרים.

"התמונה שמצטיירת שהיא הייתה כשפחת מין שלו ובגלל אהבתה אליו עשתה את שביקש", אומרים במשטרה. "היא נאנסה בגינות ציבוריות, במקלטים ציבוריים ובדירות החשודים כשההורים לא היו בבתים".

אמו של אחד החשודים: "הבן שלי הוא ילד טוב"

הנערים הם בני טובים ממשפחות נורמטיביות, ולאף אחד מהם אין עבר פלילי מלבד אחד שהואשם בעבר באישום מינורי. חלק מהנערים הודו בחקירתם הראשונית ושיתפו פעולה עם החוקרים, אולם בשלב מסוים, לכשהבינו את חומרת העבירות ובהוראת עורכי דינם, נסוגו במקצת.

לטענת החוקרים, חלק מהוריהם של החשודים הביעו תדהמה כשנודע על המעשים בהם חשודים הנערים ואמרו כי הם מקווים שהפרשייה תסתיים בהקדם. אמו של אחד החשודים אמרה הבוקר בבית המשפט לנוער בתל אביב: "הבן שלי הוא ילד טוב, הוא ילך לצבא - הם הורסים לו את החיים".

היום הוגשו נגד הנערים הצהרות תובע, בעבירות של אונס, מעשה סדום, אלימות, התעללות ושימוש בכוח. כתב אישום יוגש נגדם עד סוף השבוע.

פרשת מין חמורה בקרב קטינים - שלישית החודש

רק בשבוע שעבר הגישה תושבת ירושלים בת 13 וחצי תלונה במשטרה בטענה כי שני קטינים בני 14 וחצי ואדם נוסף בן 30 אנסו אותה בפארק סמוך למקום מגוריה. החשודים נעצרו, אך בן ה-30 שוחרר למעצר בית משום שאינו חשוד באונס.

בתלונתה טענה הקטינה כי השלושה קבעו עמה בביתה, משם אספו אותה ברכבו של האדם המבוגר, שעל פי המשטרה מתואר כגבר נכה. על פי החשד, השלושה לקחו את הקטינה לפארק לא הרחק מביתה - שם אנס אותה בכוח אחד הנערים. הקטין השני חשוד כי ביצע בה מעשים מגונים מייד לאחר מכן, באיומי סכין, בעוד שאחד מהשלושה מחזיק אותה כדי שלא תתנגד. לאחר מכן, השיבו אותה החשודים לביתה, אז סיפרה להוריה על המקרה. הם ניגשו עמה לתחנת המשטרה והגישו תלונה במחלק הנוער של משטרת ירושלים.

בתחילת החודש נחשפה פרשה מזעזעת נוספת, לפיה 12 נערים בגילאי 13-16 חשודים שניהלו מערכת יחסים מינית עם נערה בת 14 וחצי, במשך ארבע שנים. על פי החשד, אנסו הנערים את הנערה בזה אחר זה וסחטו אותה באיומים כדי שתמשיך להיפגש עימם.