נעצר חשוד בניקוב צמיגי מכוניתה של השופטת

המשטרה עצרה גבר כבן 50, תושב י-ם, החשוד בניקוב צמיגי מכוניתה של השופטת שניידר וכתב על הרכב: "את וביניש רצח". החשוד מכחיש הכל, אך הוא תועד היטב במצלמות האבטחה. החשד: המניע למעשה - סכסוך עם קבלן

משטרת ירושלים עצרה הלילה חשוד בהשחתת רכבה של שופטת בית משפט השלום בירושלים אנה שניידר. החשוד, גבר כבן 50, יהודי תושב ירושלים, חשוד כי ניקב את צמיגי מכוניתה של השופטת ובנוסף איים על רשם בית המשפט. היום יובא החשוד להארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר.

מהמשטרה נמסר כי על פי החשד, המניע למעשה הוא סכסוך ממושך שיש לחשוד עם חברה הבונה מלונות בעיר והנושא נדון בפני רשם בית המשפט. בחקירתו הוא הכחיש את החשדות נגדו, אולם בחיפוש במכוניתו נמצאו ממצאים מפלילים שקושרים אותו למעשה. בידי המשטרה תיעוד של מצלמות האבטחה בסמוך לזירת האירוע, בו נראה היטב מעשה הוונדליזם במכוניתה של השופטת.

"אני שואל את עצמי מה עוד צריך לקרות כדי שיתייחסו לעניין הזה ברצינות", אמר אתמול בנה של השופטת בשיחה עם חדשות 2. "המשטרה הייתה צריכה לעשות קצת יותר מאמץ. אפילו הנכדים באים ואומרם שהם מפחדים לנסוע באוטו של סבתא".

"את וביניש רצח"

שופטת בית משפט השלום בירושלים, אנה שניידר, הופתעה לגלות בליל יום שבת את מכוניתה בחנייה סמוך לביתה ברחוב ש"י עגנון כשהיא מושחתת ועליה כתובות הסתה. כל ארבעת צמיגיו של הרכב, מסוג לקסוס, נוקבו. בנוסף, לאורך הרכב נכתב בשריטות הכיתוב: "את וביניש רצח", ואם לא זאת בלבד - הרכב רוסס והושחת בחומר כימי כלשהו.

כלי הרכב חנה בחנייה פרטית סגורה, כך שההערכה במשטרה היא שמדובר בפעולה מתוכננת מראש. תלונה הוגשה למשטרה, שפתחה בחקירת האירוע החמור. משמר בתי המשפט תיגבר את האבטחה על השופטת בעקבות האירוע.

ידיד המשפחה: "השופטת מאוד מוטרדת" 

חברם הקרוב של השופטת שניידר ובן זוגה, חבר מועצת העיר ירושלים עו"ד אלישע פלג, סיפר אתמול לכתב חדשות 2 באינטרנט על תחושותיה של השופטת. "החריטה 'את וביניש רצח' מטרידה מאד בנושא של איום על שופטים. זאת פעם שלישית שזה קורה, יש פה מסר לא רק לשופטת שניידר אלא גם לשופטת ביניש", אמר עו"ד פלג. "עד לפני מספר דקות הייתי איתם והרגעתי אותה. היא אישה מאד חזקה ושקולה, אבל יחד עם זאת היא מאד מוטרדת מהעניין הזה".

עו"ד פלג הוסיף: "הנהלת בתי המשפט אמונה על בטחונם של השופטים. כבר הערב נפגש איתה נציג של האבטחה, ואני בטוח שכל מה שצריך נעשה. אני סומך על המשטרה שמטפלת בעניין הזה ברצינות. הגל העכור הזה חייב להיפסק".

איום שלישי על שופט בתוך פחות מחודש

לפני כשלושה שבועות בלבד הוצת רכבו של שופט המחוזי משה גלעד סמוך לביתו בעכו. אלמונים שהגיעו לפנות בוקר לאזור בו מתגורר השופט משה גלעד בעכו זיהו את מכוניתו, שפכו עליה חומר דליק, הציתו אותה ונמלטו מהמקום. במשטרה בודקים את האפשרות כי קיים קשר בין ההצתה לבין פסקי דין פליליים שגזר השופט גלעד. בעקבות האירוע החמור תוגברה האבטחה על השופט גלעד.

בסוף החודש שעבר הוכתה מערכת המשפט בישראל כשבמהלך דיון בבית המשפט העליון בירושלים הותקפה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, כשאחד המבקרים באולם הדיונים זרק עליה נעל ופגע בפניה. השופטת יצאה מיד מאולם בית המשפט, ולאחר שעה קלה שבה השופטת לאולם הדיונים ואמרה: הכול בסדר, חוזרים לעבוד.

כתוצאה מפגיעת הנעל נשברו משקפיה של השופטת שנחבלה בפניה והיא סבלה משריטות קלות. ייתכן שהמשקפים מנעו פציעה קשה יותר. התוקף, פיני כהן, צעק על השופטת וקילל אותה. אנשי האבטחה השתלטו עליו תוך שהוא צועק: "מושחתת, מושחתת, דורית ביניש מושחתת". כהן נעצר וביום למחרת הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת שופט. משפטו עדיין מתנהל.