מול המצלמות: דקירה בבית הסוהר

אסיר ביטחוני תושב השטחים תקף סוהר בכלא ניצן באמצעות סכין מאולתרת שהוכנה מקופסת שימורים - וכמעט הביא למותו. חבריו הסוהרים התנפלו על האסיר התוקף והשתלטו עליו, אבל דווקא הם עומדים לדין עכשיו בטענה שתקפו אותו וגרמו לו לחבלות. הכל צולם במצלמות האבטחה של הכלא, וכך זה נראה

זו היתה ספירה שגרתית של אסירים בכלא ניצן, שכמעט נגמרה ברצח. הסוהר אדיב חאמד נכנס לתאו של האסיר הביטחוני ראמז חאג' יחיא, תושב השטחים, שדקר אזרח יהודי באיזור התעשייה עטרות ונשלח לכלא.

אבל שימו לב למה שרואים היטב במצלמות האבטחה: האסיר הבטחוני פורץ החוצה כשבידו סכין מאולתרת שהכין מקופסת שימורים.

בשלב הבא, מחוץ לטווח הקליטה של המצלמה, משסף את גרונו של הסוהר - אך למרבה המזל הוא פיספס את העורק הראשי במילימטר. האסיר נצמד אל הקיר, תוך כדי שהוא צועק ללא הפסק: "אללה הוא אכבר". רגע אחרי התקיפה הפתאומית, מתעשתים שאר הסוהרים ומשתלטים על הרוצח.  

דווקא הסוהרים עומדים לדין על תקיפה

לפני מספר חודשים הוגש כתב אישום נגד שניים מהסוהרים שהשתלטו על הדוקר, באשמת תקיפה הגורמת חבלה ממשית. "בעוד המתלונן שוכב על הרצפה", נכתב בכתב האישום, "הגיח נאשם ממספר אחד ובעט בחוזקה באמצעות רגלו באיזור ראשו של המתלונן 5 פעמים, בהמשך כשידיו באזיקים סטר נאשם מספר שתיים בפניו. כתוצאה מכך נגרמו למתלונן שטפי דם סביב עינו השמאלית, נפיחות באפו ושפשופים במצח, בברך שמאל ובקרסול".

הבוקר הגישו עורכי הדין של הנאשמים בקשה לקבל את חומרי החקירה. "הם לא ידעו מה יש לו על הגוף ולכן נאלצו להשתמש בכוח פיזי", אומר עורך הדין של הסוהרים, עו"ד יאיר רגב. "מבחינתנו זו שערורייה".

מדובר באירוע שנגמר בנס, מילימטר אחד בלבד מרצח סוהר בין כתלי בית הכלא. הסוהר שנדקר, נכון להיום, עדיין בשיקום ועדיין לא עובד. קשה להאמין שאילולא הסוהר היה נשאר בחיים, היה כתב אישום כזה נגד סוהרים שראו את חבריהם מותקף.