בלעדי: אחיו של הילד בן ה-13 החשוד באונס מדבר

ילד בן 13 בלבד נמצא בעין הסערה מאז ליל שישי, אז על פי החשד תקף ואנס באכזריות אישה בחדר מדרגות בנתניה. היום מספר אחיו הגדול בראיון בלעדי לחדשות 2 באינטרנט דווקא על ילד טוב ותלמיד חרוץ. לדבריו, אחיו הקטן נגרר אחרי עבריינים שהשתמשו בו. "מישהו שלח אותו לעשות את זה", בטוח האח. צפו בראיון המלא

"אני לא מאמין שהוא אנס, הוא רק בן 13, אין לו מספיק כוח" - כך אומר היום אחיו של הילד החשוד באונס האישה אתמול בנתניה, בראיון בלעדי לחדשות 2 באינטרנט, ומוסיף בבטחה: "מישהו שלח אותו לעשות את זה".

בני משפחתו של הילד עדיין מתקשים להאמין שהוא מסוגל לעשות מעשה נורא כפי שחושדת המשטרה. "קשה לכל המשפחה - בעיקר לאמא", אומר האח בן ה-24, "קשה לשמוע, זה מזעזע. אני לא מאמין שהוא אנס, הוא רק בן 13 - אין לו מספיק כוח".

"בטוח שמישהו שלח אותו"

האח מספר על ילד חרוץ ותלמיד טוב שהידרדר בגלל חבורה של עבריינים, לאחר שהתחיל להסתובב בגיל 9 עם נערים גדולים ממנו.  "זה התחיל מלחץ חברתי", מספר האח. "הם היו עושים שטויות וגונבים", הוא נזכר, "הם התחילו להשתמש בו לעבירות". עד אז, לדברי האח, הוא היה ילד חרוץ עם ציונים טובים בבית הספר. למוסד סגור הוא נשלח אחרי שנתפס כמה פעמים מבצע עבירות. "החלטנו יחד עם משרד הרווחה למסור אותו למוסד סגור".

"מישהו שלח אותו", אומר שוב ושוב האח שדורש כי המשטרה תמצא את מי שעומד לדבריו מאחורי מעשיו של אחיו הצעיר, "צריך לספר למשטרה מי שלח אותו ושיעצרו אותם".

כשהגיעו אמש קציני המשטרה לביתו של החשוד וביקשו מאימו לחתום ערבות, היא סירבה בטענה שאין לה שליטה עליו, אבל אחיו שוחח היום עם עורך הדין שמונה לייצג את הילד מטעם הסניגוריה הציבורית, במטרה להיפגש עימו. "אני רוצה להגיע אליו ולפגוש אותו", אומר האח שמקווה כי יצליח לגרום לאחיו לספר למשטרה מי שלח אותו לביצוע העבירה.

החשד: נשך אותה בפניה וביצע בה את זממו

בית המשפט השלום בנתניה האריך אמש בחמישה ימים את מעצרו של הנער. על פי החשד, תקף הילד אישה בבת 30 בחדר המדרגות של בניין מגוריה בעיר ואנס אותה. בעל קיוסק סמוך שהגיע למקום לכד את החשוד והזעיק את המשטרה.

סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר התקבל במשטרת נתניה דיווח על אישה הזועקת לעזרה ברחוב סמילנסקי בעיר. שוטרי סיור שהגיעו למקום איתרו את האישה כשעליה סימני אלימות, ובסמוך אזרח האוחז בנער כבן 13 ומרתק אותו למקום.

מהחקירה הראשונית עולה כי האישה שבה ממסיבה ובסמוך לביתה נתקלה בנער שביקש ממנה סיגריה. האישה נתנה לנער סיגריה והמשיכה בדרכה, אולם כשהגיעה לחדר המדרגות בבניין מגוריה - לפתע הגיח הנער והתנפל עליה.

על פי החשד, בעודה מנסה להתנגד, הנער נשך אותה בפניה ואז אנס אותה. לבסוף הצליחה להשתחרר ממנו ולזעוק לעזרה לעוברי אורח, לא לפני שהחשוד שבר את הטלפון הסלולרי שברשותה משום שניסתה להזעיק את המשטרה. עובר האורח שהגיע לעזרתה תפס את הנער, הזעיק את המשטרה והחזיק את הנער עד להגעת השוטרים.

האזרח שלכד את הילד: "קיפלתי אותו והזמנתי משטרה"

סיון איסקוב, בעל קיוסק בנתניה, הוא האיש שלכד את הילד. לקוחה קבועה, ידידה של איסקוב, הגיעה למקום וסיפרה בדמעות שנאנסה. סיון לא היסס – ויצא למרדף אחרי החשוד באונס: ילד בן 13. "עבדתי, ואז באה אליי קליינטית שלי, באה אליי בבכי, בוכה, אומרת אנסו אותי, גנבו לי את התיק, גנבו לי הכל", הוא סיפר אתמול לכתב חדשות 2 גלעד שלמור. "רצתי אחריו, הוא נכנס לפה לחנייה, תפסתי אותו וזהו, הזמנתי אליו משטרה וזהו", הוסיף איסקוב כמי שעשה את המוטל עליו.
 
"הלכתי איתה, אני מגיע למקום הזה ורואה את הבחור הזה עם התיק שלה", אומר סיון. "היא אומרת 'זה הוא', נכנסנו לחנייה, רצתי אחריו, תפסתי אותו, קיפלתי אותו, הזמנתי ניידת". בתשובה לשאלת כתב חדשות 2 אם הילד נראה היה שיכור, השיב סיון בתמציתיות: "כן".

"הייתי מציע להתאזר בסבלנות ולהמתין לתוצאות החקירה", אומר פרקליטו של החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד אורי קינן. "בסוף יתברר שלא אונס ולא דומה לאונס". לפני מספר שנים הוציאו רשויות הרווחה את הנער מבית הוריו ומאז הוא נע ונד בין מוסדות. בינתיים, הקטין מכחיש את כל המיוחס לו ומספר כי רק רצה לגנוב את ארנקה של האישה.

פקד אהרון רנד, קצין הנוער של משטרת נתניה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "יש לו עבר בתחום עבירות אלימות, התפרצויות ועבירות רכוש. עכשיו נוסיף לו לרשימה גם עבירות מין. רבים מהשוטרים מכירים אותו, הוא כל הזמן מגיע למשטרה וכל פעם בגלל סיפור אחר", הוסיף קצין המשטרה. "באחת הפעמים האחרונות בהן הוא נעצר, איש מבני משפחתו לא היה מוכן לשלם ערבות בעבורו כדי לשחררו".

בן 13 חשוד באונס - סיקור נרחב:

החשד: בן 13 אנס אישה בחדר מדרגות

מוסד אחד: שני נערים שונים אנסו?

האזרח שלכד את האנס בן ה-13 משחזר