איומים על חייה של שרה נתניהו: "אתן לך כדור בראש, שום שומר ראש לא יעזור לך"

המשטרה עצרה קשיש בן 73 בחשד כי שלח מכתב איומים ללשכת ראש הממשלה, שיועד לשרה נתניהו. "אם יקרה לעוזרת הבית משהו – דמך בראשך", נכתב בו. המשטרה מעריכה: המכתב - על רקע פרשת העוזרת ליליאן פרץ. לשכת רה"מ: אין תגובה

איומים על חייה של אשת ראש הממשלה: חוקרי מרחב מוריה של משטרת ירושלים עצרו אתמול קשיש בן 73 תושב בת ים, החשוד כי שלח למשרד ראש הממשלה מכתב המופנה לרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ובה איים על חייה. זאת, על רקע פרשת עוזרת הבית של משפחת נתניהו, ליליאן פרץ, מלפני כחודשיים. בלשכת ראש הממשלה אמרו היום לחדשות 2 על הפרשה: "אין תגובה".

"אם יקרה לעוזרת הבית משהו - דמך בראשך", כתב על פי החשד הקשיש. "אני אתן לך כדור בראש ושום שומר ראש לא יעזור לך". המכתב עצמו התקבל בראשית פברואר, ומדובר בפעם הראשונה שנשמעים איומים על חייה של אשת ראש הממשלה. בתום חקירה שעבר הקשיש, הוא שוחרר אמש למעצר בית, בשל מצבו הרפואי.

מאז חשיפת הפרשה, בה הגישה פרץ תביעה לבית המשפט נגד נתניהו, התקבלו מספר איומים על חייה של פרץ דווקא. פרץ התלוננה במשטרה כי קיבלה שיחות טלפון לביתה, בהן היא אוימה למשוך את התביעה ולחזור בה. 

שרה נגד פרץ: "סעיפי התביעה מבישים וטורדניים"

לאחר שנחשפה הפרשה, לא חלף זמן רב עד שהגיעו עורכי דינה של שרה נתניהו את תשובת המשפחה לתביעה של פרץ. "מדובר בתביעת סרק, מופרכת וזדונית נגד הנתבעת, מלאה טענות שהומצאו לצורך השעה - ואין בה שום ממש", נכתב בכתב ההגנה. "פרץ זכתה ליחס חם ואוהב, ואמרה פעמים רבות: 'באתי בגלל ביבי, נשארתי בגלל שרה'".

כתב ההגנה כלל גם פתקים שכתבה שרה לפרץ, מתוך כוונה להראות שהיחס החם היה הדדי ורציף. "העולה מהאמור, שהתובעת הגישה את תביעתה המופרכת לא בשל מצוקה כלשהיא...אלא בשל שיקולים זרים. התובעת לא פוטרה.. אלא החליטה להתפטר כיוון שלא ניתנה לה תוספת שכר משמעותית כפי שביקשה", נכתב בכתב ההגנה. 

פרשת שרה והעוזרת - סיקור מיוחד:

"שרה נתניהו התעללה והשפילה אותי"

חשיפה: הנספח הסודי להסכם העבודה עם שרה נתניהו

העוזרת של שרה נתניהו מגיבה לראשונה

מזכירתה לשעבר של שרה נתניהו: "אני עדיין בטראומה"

אחת העוזרות שתבעה את שרה נתניהו הגיעה לפשרה