מי כתב על רכבה של השופטת: "את וביניש רצח"?

עוד הסלמה באלימות כלפי שופטים בישראל: אלמונים ניקבו את צמיגי מכוניתה של שופטת בית משפט השלום בירושלים, אנה שניידר, שחנתה סמוך לביתה ברחוב ש"י עגנון בבירה. בנוסף נכתב על פגוש הרכב הכיתוב: "את וביניש רצח". הערכה: מניע אישי כנגד השופטת. המשטרה פתחה בחקירת האירוע החמור

רמת האלימות וההסתה כלפי מערכת המשפט בישראל נמצאת בעלייה, זה לא חדש, אולם נדמה שהלילה נשבר כאן עוד שיא בבריונות נגד שופטים.

שופטת בית משפט השלום בירושלים, אנה שניידר, הופתעה לגלות הלילה את מכוניתה בחנייה סמוך לביתה ברחוב ש"י עגנון בבירה כשהיא מושחתת ועליה כתובות הסתה. כל ארבעת צמיגיו של הרכב, מסוג לקסוס, נוקבו. בנוסף, לאורך הרכב נכתב בשריטות הכיתוב: "את וביניש רצח", ואם לא זאת בלבד - הרכב רוסס והושחת בחומר כימי כלשהו.

כלי הרכב חנה בחנייה פרטית סגורה, כך שההערכה במשטרה היא שמדובר בפעולה מתוכננת מראש. תלונה הוגשה למשטרה, שפתחה בחקירת האירוע החמור. בשלב זה לאור נוסח האיום המפורש כלפי השופטת שניידר, כיוון החקירה המרכזי הוא תיקים בהם דנה השופטת, אולם במשטרה לא פוסלים כיווני חקירה אחרים. משמר בתי המשפט תיגבר את האבטחה על השופטת בעקבות האירוע.

ידיד המשפחה: "השופטת מאד מוטרדת" 

חברם הקרוב של השופטת שניידר ובן זוגה, חבר מועצת העיר ירושלים עו"ד אלישע פלג, סיפר הלילה לכתב חדשות 2 באינטרנט על תחושותיה של השופטת. "החריטה 'את וביניש רצח' מטרידה מאד בנושא של איום על שופטים. זאת פעם שלישית שזה קורה, יש פה מסר לא רק לשופטת שניידר אלא גם לשופטת ביניש", אמר עו"ד פלג. "עד לפני מספר דקות הייתי איתם והרגעתי אותה. היא אישה מאד חזקה ושקולה, אבל יחד עם זאת היא מאד מוטרדת מהעניין הזה".

עו"ד פלג הוסיף: "הנהלת בתי המשפט אמונה על בטחונם של השופטים. כבר הערב נפגש איתה נציג של האבטחה, ואני בטוח שכל מה שצריך נעשה. אני סומך על המשטרה שמטפלת בעניין הזה ברצינות. הגל העכור הזה חייב להיפסק".

איום שלישי על שופט בתוך פחות מחודש

לפני כשלושה שבועות בלבד הוצת רכבו של שופט המחוזי משה גלעד סמוך לביתו בעכו. אלמונים שהגיעו לפנות בוקר לאזור בו מתגורר השופט משה גלעד בעכו זיהו את מכוניתו, שפכו עליה חומר דליק, הציתו אותה ונמלטו מהמקום. במשטרה בודקים את האפשרות כי קיים קשר בין ההצתה לבין פסקי דין פליליים שגזר השופט גלעד. בעקבות האירוע החמור תוגברה האבטחה על השופט גלעד.

בסוף החודש שעבר הוכתה מערכת המשפט בישראל כשבמהלך דיון בבית המשפט העליון בירושלים הותקפה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, כשאחד המבקרים באולם הדיונים זרק עליה נעל ופגע בפניה. השופטת יצאה מיד מאולם בית המשפט, ולאחר שעה קלה שבה השופטת לאולם הדיונים ואמרה: הכול בסדר, חוזרים לעבוד.

כתוצאה מפגיעת הנעל נשברו משקפיה של השופטת שנחבלה בפניה והיא סבלה משריטות קלות. ייתכן שהמשקפים מנעו פציעה קשה יותר. התוקף, פיני כהן, צעק על השופטת וקילל אותה. אנשי האבטחה השתלטו עליו תוך שהוא צועק: "מושחתת, מושחתת, דורית ביניש מושחתת". כהן נעצר וביום למחרת הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת שופט. משפטו עדיין מתנהל.