שולח אקדח הצעצוע לבגין: "התבדחתי, אני בכלל ליכודניק"

משטרת ירושלים עצרה תושב העיר כבן 40 בחשד שהוא עומד מאחורי אקדח הדמה שנשלח השבוע ללשכתו של השר בני בגין. "זו הייתה הלצה לפורים", הסביר החשוד לפני הדיון בהארכת מעצרו. "אני אוהב את השר בגין"

מלבד תחפושות, חג הפורים מביא איתו גם לא מעט מתיחות, כך טוען תושב ירושלים שנעצר בחשד שאיים על השר בני בגין בתחילת השבוע. החשוד, אלדור אוריה בן ה-40, הובא הבוקר להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

"לא התכוונתי לפגוע בשר בגין", הסביר אוריה את המניע מאחורי המעשה לפני תחילת הדיון. "זו הייתה מהתלה לפורים, לכן שלחתי לו אקדח קפצונים". לדבריו הוא בכלל ליכודניק שמעריך מאוד את בגין ואת פועלו. כשנשאל האם הוא מתנצל על מעשיו, ציין אלדור כי אין לו על מה להתנצל. "זו בסך הכל הייתה הלצה".

כזכור, בתחילת השבוע הגיעה למשכן הכנסת מעטפה המיועדת לשר בני בגין ובתוכה אקדח דמה. אוריה אמנם הצליח להחדיר את המעטפה למשכן, אך היא נעצרה בבקרת האבטחה ולא הגיעה למשרדו של השר בגין.

על פי הפרסום בגלי צה"ל, השר בגין לא התרגש במיוחד מהמעטפה עם המסר המאיים. "אולי לקראת פורים מישהו חשב להשתעשע", הוא התבדח על התקרית. בכנסת דווקא לא התבדחו וראו את האירוע בחומרה, לאחר שבחודשים האחרונים נשמעו איומים על חייהם של שר הביטחון אהוד ברק ומפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן.