נהג המשאית שגרם לתאונה בערבה נסע במהירות 92 קמ"ש

בבית משפט השלום בבאר שבע הוארך הערב ב-4 ימים מעצרו של מוחמד אל-ג'בור, הנהג החשוד בגרימת המוות ברשלנות של 5 בני משפחת דהן בתאונת הדרכים הקשה בערבה. בדיון הארכת מעצרו הביע ג'בור צער על שאירע. מוקדם יותר שב לזירת התאונה ושיחזר את התאונה

בבית המשפט השלום בבאר שבע הוארך היום בארבעה ימים מעצרו של מוחמד אל-ג'בור, נהג המשאית החשוד בגרימת מותם ברשלנות של חמשת בני משפחת דהן בתאונת הדרכים בערבה השבוע.

מבדיקת הטכנוגרף עולה כי הנהג נסע במהירות 92 קמ"ש - מהירות עצומה ביחס לתנאי הדרך הקשים והירידה התלולה. "אני מצטער", אמר אל-ג'בור בהארכת המעצר. היום הוא הגיע לזירת התאונה הקשה, ושיחזר את ההתנגשות בין שני כלי הרכב.

הבן מתקשה לעכל

שלושה ימים חלפו מאז התאונה, ובמשפחה עדיין מתקשים לעכל. "נכנסתי לאינטרנט בפלאפון, ראיתי שיש תאונה וחיברתי. בכיתי והתקשרתי לאבא שלי ולמשפחה. בהמשך התקשרו אליי ממשטרת חיפה, ביקשו שאגיע ושהם מחכים לי", שיחזר אתמול בן כהן, שאיבד את אמו, אחיו, אחותו, גיסתו ואחייניתו ברגע אחד.

בן היה בדרכו לחתונת אחייניתו כשקיבל את שיחת הטלפון שבה בישרו לו על מות מרבית בני משפחתו. אתמול בצהריים הוא ליווה למנוחות את אחותו שרית בבית-העלמין בחולון. מאוחר יותר הוא כבר היה באופקים בדרום, בלוויה נוספת, הפעם של אחיו ליאור, גיסתו טלי, והאחיינית הקטנה שילת. בערב נסע בן צפונה לבית העלמין בחיפה ללוות את אימו רות למנוחות.

"אף אחד לא ענה לי לטלפון"

"הייתי בבסיס ויצאתי לכיוון החתונה", סיפר על השעות האחרונות לפני שנודע לו על האסון. "דיברתי עם אמא שלי בבוקר, אמרתי לה שתכין לי בגדים לחתונה והם יצאו לדרך. יצאתי מהבסיס והתחלתי גם אני לצאת לכיוון החתונה. בדרך התקשרתי לשאול אם הכל בסדר, היתה לי שיחה ארוכה עם אחותי שרית וגם עם אמא שלי. המשפט האחרון שהיא אמרה לי זה שהיא אוהבת אותי ומתגעגעת".

בן יושב שבעה עם אביו בבת ים. "נסעתי לכיוון בית שאן, התקשרתי אליהם ואף אחד לא ענה לי: אח שלי, אמא שלי, אשתו של אחי, טלי ואחותי. התחלתי לבכות, הבנתי שמשהו קרה כי אף אחד לא ענה לי. זה לא נראה לי הגיוני שאף אחד לא ענה לי, זה אף פעם לא קרה. לאחותי יש שני פלאפונים והיא לא ענתה לי באף אחד מהם".

"אמא תמיד דאגה לכולם"

"אמא היתה אישה טובה, שתמיד דאגה לכולם, הילדים שלה זה היה היה הדבר הכי חשוב לה בעולם", מספר בן. "לאחותי היו הרבה חברות, היא אהבה לבלות וליהנות. אח שלי היה כמו אבא שלי, הוא גידל אותי, עזר לי בכל מה שהייתי צריך ודאג לי. גם אשתו היתה אישה טובה".

בן ביקש להעביר מסר לנהגים: "אני מבקש מכל הנהגים שייסעו בזהירות. כביש הערבה הוא כביש מסוכן, ללא גדר הפרדה, צריך לסדר את זה ושאנשים יהיו יותר עירניים".

הפרוייקט המשותף של חדשות 2 באינטרנט ואור ירוק - "נוהגים לא לסמס"

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים לפייסבוק?

הטרגדיה בערבה - סיקור נרחב:

כך אירעה התאונה בערבה

"שמחנו ולא שמנו לב שהם לא באו"

משפחת דהן: שלושה דורות נמחקו ברגע

"חתונה זו שמחה, אבל בלב אנחנו בוכים"

הכלה: "שמחנו - ולא שמנו לב שהם לא באו"