השתחרר מהכלא והתחיל בהונאת אשראי

יום אחד אחרי שחרורו ממאסר פתח ולדימיר אברבוך במסע קניות תוך שימוש בכרטיסי אשראי של לקוחות תמימים. לפי החשד, על ידי גניבה של דברי דואר ואיתור 4 ספרות אחרונות בכרטיסי אשראי הצליח החשוד לפצח את המספר כולו. כנראה שאברבוך לא יצטרך להתגעגע לכלא יותר מדי

השתמש גם במספרים של אסירים ש"ישבו איתו" (חדשות 2)

תושב לוד בן 30 נעצר החודש בחשד לביצוע עבירות מרמה והונאה בכרטיסי אשראי. על פי החשד, ולדימיר אברבוך, עבריין מורשע שכבר ישב בכלא בעבר, עשה שימוש לרעה בכרטיסי אשראי של לקוחות תמימים דרך הטלפון.

עם התקדמות החקירה נתגלו עבירות נוספות אשר בוצעו על ידי אברבוך ומספר נפגעי העבירות הלך וגדל. כל העבירות בוצעו מאז שהשתחרר מהכלא בסוף אוגוסט האחרון ועד לינואר 2010. כמו כן, שמונה תיקי הטרדה באיומים הצטברו בתחנת משטרת לוד בהם הופנה החשד גם כן לעבר אברבוך, חלק מהמתלוננים הם עדי תביעה נגדו עוד מתיקים קודמים עליהם הורשע ונשפט.

שיטת הפעולה של אברבוך לא הייתה פשוטה כלל: הוא התחיל בגניבת דברי דואר מכתובות שונות ברחבי הארץ, למד את הפרטים האישיים של הקורבנות תוך התמקדות בדברי דואר המכילים ארבע ספרות אחרונות של כרטיסי האשראי. היות ובדרך כלל שמונה ספרות ראשונות בכרטיס אשראי של חברה מסוימת הינן ספרות קבועות, הוא הגיע על ידי ניסוי לארבע הספרות הנוספות והצליח "להרכיב" מספרי כרטיסים הקיימים ברשותם של אזרחים תמימים.

כדי לבצע את ההונאה הטלפונית רכש החשוד כרטיסי חיוג של בזק ושילם אותם באמצעות אותם כרטיסי אשראי שהרכיב. כאשר נציג חברת בזק התקשר למספר הנייד שנמסר לו בעת ההזמנה (מספרי ניידים של אנשים אותם הכיר החשוד וידע שהם בעליהם של אותם מספרי ניידים) מצא החשוד דרך לבצע פעולת "עקוב אחריי" לטלפון הביתי שלו והיה "מאשר" את העסקה.