ג'קי בן זקן חשוד בהעלמת מס

איש העסקים ג'קי בן-זקן, בעלי קבוצת מ.ס. אשדוד וקניון ארנה בהרצליה, נעצר היום ע"י רשות המיסים בחשד לשימוש בחשבוניות פיקטיביות לצרכי מע"מ בסכום של 2.5 מיליון שקלים. בית משפט השלום בקרית גת שיחרר אותו בערבות

איש העסקים ג'קי בן זקן נעצר ונחקר היום במשך שעות ברשות המסים בחשד לשימוש בחשבוניות מס פיקטיביות והגשתן לצרכי החזר מע"מ. על פי החשד עומד סכום ההעלמות על 2.3 מיליון שקלים. בית המשפט הורה לשחררו בערבות.

ביחידת החקירות מכס ומע"מ באר שבע מתנהלת חקירה נגד בן זקן, שידוע בתור בעליהם של קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד וקניון ארנה, בחשד לשימוש בחשבוניות מס שהוצאו שלא כדין על ידי שתי חברות ונמסרו לחברה הנמצאת בבעלות החשוד.

מדובר ב-10 חשבוניות מס בסך כולל של 17 מיליון שקלים, אשר מס הערך המוסף הגלום בהן מסתכם בכ-2.3 מיליון שקלים. לפי בקשת המעצר, החשבוניות נוכו על פי דווח בחברת "סקטור 55 סחר וקמעונות בע"מ" הנמצאת בבעלות החשוד. החברות שהוציאו את החשבוניות לא דווחו על-כך לשלטונות המס.

אחר הצהריים הורה סגן נשיא בית משפט השלום בקריית גת, השופט אריאל חזק, לשחרר את בן זקן  בתנאים מגבילים תמורת ערבות עצמית על סך מיליון שקלים, ערבות צד ג' על סך 200 אלף שקלים והפקדת מזומן של 25 אלף שקלים. בנוסף נדרש בן זקן לעדכן את רשות המסים ולקבל את הסכמתה לפני כל יציאתו מהארץ.

לפני כתשעה חודשים השלימו ג'קי בן-זקן ואברהם נניקשווילי את רכישת מלוא השליטה ברשת חנויות האופנה RG512 וסקטור תמורת 20 מיליון שקל.העסקה נחתמה לאחר ששתי הרשתות, סקטור ו-RG512, נקלעו למחנק אשראי, וחלק מהוראות הקבע שלהם לקניונים חזרו מהבנק.

תגובת בן זקן: "רשות המיסים מנסה לעשות כותרות על חשבון שמם הטוב של אזרחים"

אז אמר בן-זקן כי הוראות הקבע חזרו מהבנק "כי הבנקים לא הסכימו להגדיל את היקף האשראי. היו חזרות בקטנה. הם לא הפכו להיות מוגבלים, אבל היה ברור שהם חייבים שותף". רשת סקטור משווקת מותגי ספורט מובילים כמו נייקי, אדידס, פומה ואחרים, לצד המותג הפרטי סקטור. הרשת מונה היום כ-20 סניפים, 4 מתוכם פועלים בזכיינות.

עו"ד יוסי ברוך, נציגו של ג'קי בן זקן, מסר בתגובה לידיעה כי "חברת סקטור פעלה עפ"י המתבקש בחוק ומיד עם ביצוע העסקה דיווחה עליה לרשות המיסים כמתחייב בחוק, על מנת לקזז את התשומות על פי זכותה שבדין. רשות המיסים מנסה על חשבון שמם הטוב של האזרחים לעשות כותרות. מדובר במחלוקת אזרחית בה חברת סקטור נהגה בצורה ישרה ושקופה מול רשויות המס". 

"רשות המיסים נדרשה להתמודד עם החזר המע"מ של חברת סקטור שנבע כתוצאה מביצוע העסקה. משלא הצליחה הרשות לגבות את המס מהמוכר נאלצה לחפש כל דרך על מנת לעקב את ביצוע ההחזר לרבות פתיחתה של חקירה, פעולה אשר מאפשרת על פי הדין שהות נוספת לעיכוב החזר. חשוב להדגיש שטענת החברה היא שחלף המועד שבדין לביצוע ההחזר וכיום מחזיקה רשות המיסים בכספים להם החברה זכאית כדין".

"אחרי שעברו כל ימי החסד שנתנו לרשות להחזיר את הכספים לחברת סקטור, החליטה הרשות להפעיל לחץ על בעלי החברה מר ג'קי בן זקן בכדי ל"עודד" את החברה לוותר על זכויותיה שבדין. בכוונת החברה ובעליה להמשיך ולעמוד על זכויותיהם על פי הדין ולמנוע כל ניסיון לפגוע בשמו הטוב של בעלי החברה, ג'קי בן זקן ובעסקיו הרחבים".