שוב: צעירים חשודים בסנוור מסוק

טייס מסוק משטרתי דיווח הבוקר על חשודים שמסנוורים אותו במהלך הטיסה. שוטרי יס"מ שהגיעו למקום ניהלו מרדף אחר השניים שניסו להימלט על גבי אופנוע ונעצרו לבסוף כשברשותם אקדח לייזר. השניים נלקחו לביהמ"ש השלום בת"א לדיון בהארכת מעצרם

מקרה נוסף של סינוור מסוק משטרתי הסתיים בנס: המשטרה עצרה הבוקר שני צעירים מתל אביב בני 19 ו-24, בחשד שסינוורו בלייזר טייס של מסוק משטרתי ברחוב שארית ישראל ביפו. מדובר במקרה השלישי בארבעת החודשים האחרונים.

מה שנתפס בעיניהם כמעשה קונדס עלול היה להיגמר בתאונה קטלנית, אך למרבה המזל הטייס הזעיק כוחות משטרה שהגיעו למקום במהירות. כשהבחינו הצעירים החשודים בשוטרים שהגיעו למקום, הם ניסו להימלט על גבי אופנוע.

בתום מרדף קצר נלכדו השניים כשברשותם נמצא אקדח לייזר, שאותו כיוונו על פי החשד לעבר טייס המסוק. כוחות יס"מ עצרו את הצעירים, והם נלקחו לבית המשפט השלום בתל אביב לצורך דיון בהארכת מעצרם.

תופעה שהולכת ומתרחבת

המקרה שאירע הבוקר מצטרף למקרים רבים שאירעו בתקופה האחרונה. רק לפני חודשיים נעצרו נער בן 16מלוד, לאחר שניסה לסנוור מסוק משטרתי שהיה בפעילות מבצעית. זאת, לאחר שחודש לפני כן עצרו שוטרי מרחב איילון נער כבן 15 בבת ים, בחשד שגם הוא ניסה לסנוור את מסוק משטרתי שטס מעל שמי בת ים.

התופעה העולמית, שהחלה בתור מקרים בודדים בארץ, הולכת ומתרחבת ונדמה שהפכה ל"ספורט פופולרי" בקרב הצעירים בישראל. "אנחנו רואים את זה בכל מיני נקודות בארץ. לעתים פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע", סיפר ניצב משנה נועם אדר, מפקד יחידת המסוקים המשטרתית לפני כחודשיים. "הסנוור הוא לא מעשה קונדס, במידה וישנה טיסה ועליה טייס בודד, זה עלול לגרום להתרסקות המסוק".

עוד בנושא:

שוב: בן 16 ירה בלייזר - וסיכן את הטיסה המשטרתית

בן 15 מבת ים כמעט הוריד מסוק עם סמן לייזר

תופעה: צעירים מסנוורים את טייסי המסוק המשטרתי