עדות חדשה בפרשת הרב מוטי אלון: "מדובר כאן בסטייה"

"מצבו הנפשי של חברי גרוע" - כך סיפר אדם שבחר בשם הבדוי צביקה על חברו שעבר לטענתו התעללות מינית בידי הרב מוטי אלון. בשיחה שקיים אותו צביקה עם רב ורבנית מפורום תקנה, הסביר צביקה כי הוא ניסה לשכנע את חברו להגיש תלונה, אך לשווא. עוד מתברר עכשיו כי הרב מרדכי אליהו ביקש מהרב אלון לעזוב את ישראל

פרשת הרב אלון מסתעפת: הבוקר מתברר כי הרב מרדכי אליהו, לשעבר הרב הראשי לישראל, היה מעורב כבר לפני ארבע שנים בפרשת הרב אלון ואף המליץ לו, בעקבות החשדות נגדו, לעזוב את ישראל.

שני הרבנים קיימו מספר פגישות, בהן לחץ הרב אליהו על הרב אלון לעזוב כל תפקיד רבני רשמי ואף ביקש מהרב האלון לעזוב את ישראל ולהעתיק את מקום מגוריו לחו"ל. הרב אלון החליט בשיתוף עם אשתו, שאף נכחה בחלק מהפגישות, לעבור למגדל שבצפון.

בפורום "תקנה", ממשיכים להדוף את התקיפות שמגיעות מכיוונם של מקורבי הרב אלון, ומציינים כי מעשיו של הרב הם "מעשים חמורים ביותר שאינם ניתנים לפרשנות אחרת". אנשי הארגון מסרו כי לאחר פרסום החשדות נגד הרב הגיעו עוד מספר תלונות חדשות, שבדיקתן אמורה להתחיל בשבוע הבא. גורם במשטרה אמר כי מכיוון שמדובר בתלונות על עבירות מין, יצטרכו התלמידים להגיש תלונות במשטרה, על מנת שזו תוכל לפתוח בחקירה.

"מדובר במעשים מעבר למשכב זכר"

העיתון "מעריב" מפרסם תמליל שיחה שערכו שני בכירים בפורום "תקנה", הרבנית יהודית שילת והרב אבי גיסר עם חברו של אחד מהתלמידים שעבר התעללות מינית, לכאורה, על ידי הרב אלון. ניתן לשים לב לחשש של החבר לחשוף את הרב המעורב במעשים, מכיוון שבמהלך השיחה כמעט עד תומה משתמשים בביטוי "הבכיר".

הרב גיסר שאל את החבר, שהשתמש בשם הבדוי "צביקה", האם להערכתו חברו הוא היחיד שהרב התעלל בו מינית, צביקה העריך שכן, מכיוון שהרב אמר לו שהוא היחיד. "מהתיאורים שאני הבנתי מדובר במעבר למשכב זכר", אמר צביקה, "אלימות היא סוג של ביצוע, דרכים שיש בהן סטיות".

צביקה המשיך וסיפר על מצבו הנפשי הקשה שחברו שרוי בו. "אני לא יודע האם הוא לוקח תרופות, אבל אני יודע שמצבו גרוע, הוא לא אדם מוזר או בעייתי, אלא אדם אמין, שמרן וזהיר". לשאלה האם חברו יסכים לבוא ולהעיד, ענה צביקה כי הסיכוי שהוא יסכים, קלוש. "ניסיתי בעבר, אבל הוא כנראה לא רצה שיידע מי הפליל אותו".

פרשת ההטרדות המיניות של הרב אלון - סיקור מיוחד

"מעשי אלון חמורים מהטרדה מינית"

הרב מוטי אלון החשוד בהטרדות מיניות: "גוזר על עצמי שתיקה"

חשד: רב בכיר הטריד מינית תלמידים

תלמידו של הרב אלון מדבר: "היו נגיעות באזורים רגישים"