ההקלטה: סמי בכר מבקש להעלים מס

שופט הכדורסל סמי בכר ישפוט מחר בפעם האחרונה: הקריירה מפוארת שלו מסתיימת בקול ענות חלושה עם מעצר וחקירה של רשות המיסים, בחשד להעלמת מאות אלפי דולרים. כעת אנו מפרסמים את הקלטת שבה נשמע בכר משוחח עם יועץ ההשקעות שלו, מבקש לכאורה שלא לדווח על הכנסות - מיד אחרי משחק שנוי במחלוקת שבו קבע ניצחון למכבי ת"א

השיחה הזו התקיימה במאי 2007. על הקו שניים: מהצד האחד יועץ השקעות המכונה ב', ומעברו השני של הקו - סמי בכר, בכיר שופטי הכדורסל בישראל. ברשותו של בכר כמה עשרות אלפי דולרים שהוא מבקש להשקיע מבלי לדווח על הכסף לרשויות המס.

ההקלטה התקיימה כמה ימים לאחר משחק גמר הפלייאוף בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים. בכר שרק אז שתי עבירות שנויות במחלוקת נגד מאיר טפירו, שחקן הפועל, מהלך ששמט את יתרון קבוצתו והוביל לניצחונה של מכבי. יועץ ההשקעות חשד באופן השיפוט של בכר והחליט להקליט את השיחה שהוא מנסה במהלכה להוציא מבכר אינפורמציה על מקור הכסף.

פעם אחר פעם מנסה יועץ ההשקעות להבין מהיכן הגיע הכסף, בכר לא מפרט ורק מבקש שרשויות המס לא ידעו מקיומו. יועץ ההשקעות החליט להעביר את הקלטת לידיו של דני קליין, יו"ר קבוצת הפועל ירושלים, שהפסידה בגמר. קליין דיווח על הקלטת ליחידה לפשיעה כלכלית. החוקרים התרשמו ממנה וציידו את יועץ ההשקעות במכשיר הקלטה במטרה שינסה להפליל את בכר. היועץ הקליט את בכר עוד כמה פעמים, אלא שבכר לא מסר כל פרט שהיה עלול להפלילו והחקירה לא הניבה דבר.

בחודש שעבר נעצר בכר בידי רשות המיסים בחשד שהעלים מאות אלפי שקלים הכנסות משיפוט בחו"ל. בכר, טוענים ברשות המיסים הודה בחקירה. מחר הוא עומד לשפוט במשחק גמר המדינה בין מכבי תל אביב לבני השרון.

פרקליטו של סמי בכר, עורך הדין דוד פורר, מסר בתגובה כי "מן ההקלטה לא עולה כל בעיה או פעולה לא תקינה שבוצעה על ידי סמי בכר. זו גם הייתה המסקנה של הבדיקה שערכה המשטרה בעניין. פרסום הקלטת שאין בה דבר ענייני בעיתוי הזה, נועד לפגוע בסמי בכר אישית, כפי שאף נעשה בעת ביצוע ההקלטה, במסגרת מעקבים והאזנות בלתי חוקיים שבוצעו נגד סמי בכר".