חבר פורום תקנה: "מעשי אלון חמורים מהטרדה מינית"

פרשת ההטרדות המיניות שביצע לכאורה הרב מוטי אלון בתלמידיו ממשיכה להסעיר את העולם הדתי: בעקבות הטענות שהועלו נגד חברי פורום תקנה על כך שהסתירו את מעשיו של אלון, צפוי להתפרסם מסמך המפרט את התנהלות הפורום בפרשה. אחד מחברי הפורום טוען היום כי אלון הודה בפני הפורום על המעשים שביצע לכאורה

האם הרב אלון הודה בחשדות החמורים שהועלו נגדו? ראש ישיבת ההסדר בפתח-תקווה וחבר בפורום "תקנה", הרב יובל שרלו, אמר הבוקר כי מעשיו של הרב מוטי אלון חמורים בהרבה מ"הטרדה מינית", וטען שאלון הודה בביצוע המעשים באחת הפגישות שנערכו בינו לבין חברי הפורום.

בראיון לגלי צה"ל רמז שרלו כי ייתכן שהמעשים בין הרב לבין הנערים נעשו בהסכמה, אך ציין כי יש בעיה כשרב מוערך מנצל את מרותו הרוחנית: "אין במערכת הפלילית שום פיתרון לבעיית ניצול מרות וסמכות רוחנית לא מוסדית. כיוון שהרב אלון הופיע בפני הפורום והודה במעשים שמיוחסים לו, אני מציע לא ללכת במישור העובדתי, אלא במישור התיקון והזהירות. הציבור צריך לקבל ולשמוע את הדברים".

לדברי חברי הפורום, בימים הקרובים יתפרסם מסמך המפרט את התנהלותו בפרשת הרב מרדכי אלון. המסמך, שלדברי חברי הפורום נמצא בשלבי הגהה, יפורסם לאור הביקורת שנשמעה כלפיהם עם חשיפת החשדות. לטענתם, הרב אלון הודה בעיקר הדברים והבטיח לחדול מהם. אולם הוועדה איבדה את אמונה באלון, אחרי שעלה חשד שבזמן שהעיד בפני הוועדה, הוא הטריד מינית תלמיד נוסף.

במסמך יינתנו תשובות לשאלה מדוע לא פנו למשטרה, וכן תינתן התייחסות למספר המקרים שבהם מדובר, ובהגבלות שהוטלו על הרב. כזכור, הרב אלון מכחיש את החשדות נגדו ואתמול הוא ומקורביו טענו שמדובר בעלילת שווא.

תלמידו לשעבר: "אני יודע מה היה שם"

יום אחרי חשיפת החשדות נגד מי שנחשה לאחד מראשי הציונות הדתית, דיבר אחד מתלמידיו וסיפר לראשונה על מה שעבר. "היו גם שלבים אחרי החיבוק, נגיעות באזורים רגישים", הוא סיפר בראיון מיוחד למהדורה המרכזית של חדשות 2.

ד', צעיר בן 19, הגיע לייעוץ אצל הרב אלון בנוגע לנטיותיו המיניות. יש להדגיש כי ד' מעולם לא התלונן על המעשים במשטרה, גם לא עכשיו לאחר שנחשפו הפרטים. "זה משהו שאני הצדקתי, את הנגיעות האלה, שזה חלק מהטיפול שלא תמיד הבנתי", אומר ד'. "אני מעריך את פועלו ואת מעשיו. יש לו המון זכויות ובנקודה הזאת הוא כשל", מוסיף ד'.

"הוא קיבל הגנה כל השנים. אם הוא אכן חשוד איך המשיכו הרבה נערים לפקוד את ביתו?", שואלת מלכה פיטקובסקי, מתנדבת בארגון "תקנה". "לא ייתכן שבחסות הפורום הסיפור הזה טואטא מתחת לשטיח", אומרת פיטקובסקי. "יכול להיות שלא כל הדברים קלים לעיכול לחברה הדתית, אבל זה לא גרם לנו להסיר אחריות", מוסיפה חנה קהת, מתנדבת בארגון "קולך".

בתוך פורום בכירי הציונות הדתית, שחשף את הפרשה, היו גם חילוקי דעות לגבי הצורה שיש להביא את העניין אל הציבור. ללא הכנה של מנהלי מוסדות החינוך הדתיים, שמתמודדים כעת עם משבר אמוני, הדבר עשוי היה להתקבל בתדהמה. "אני לא כועס עליו. אני מרחם עליו. אני באמת כואב את הכאב שיש לו", מסכם ד' את הדברים.

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?

החשדות נגד הרב אלון - הסיפור המלא:

הרב מרדכי אלון: "גוזר על עצמי שתיקה"

חשד: רב בכיר הטריד מינית תלמידים