תלמידו של הרב אלון מדבר: "היו נגיעות באיזורים רגישים"

אחד מתלמידיו לשעבר של הרב מרדכי אלון מדבר הערב לראשונה ואומר: "אני יודע מה היה שם. הוא משקר לי בעיניים". ד', צעיר בן 19 שבחר בסופו של דבר שלא להתלונן במשטרה, מתאר כמעט בפרטי פרטים את מה שהלך בתוך ביתו של אלון. "היו גם שלבים אחרי החיבוק, נגיעות במקומות רגישים", הוא מספר. צפו בשיחה עמו

יום אחרי חשיפת החשדות החמורים להטרדה מינית מצד הרב מוטי אלון, מראשי הציונות הדתית, אחד מתלמידיו מדבר לראשונה ומספר על מה שעבר. "היו גם שלבים אחרי החיבוק, נגיעות באזורים רגישים", הוא מספר בראיון מיוחד לחדשות 2.

ד', צעיר בן 19, הגיע לייעוץ אצל הרב אלון בנוגע לנטיותיו המיניות. יש להדגיש כי ד' מעולם לא התלונן על המעשים במשטרה, גם לא עכשיו לאחר שנחשפו הפרטים. "זה משהו שאני הצדקתי, את הנגיעות האלה, שזה חלק מהטיפול שלא תמיד הבנתי", אומר ד'. "אני מעריך את פועלו ואת מעשיו. יש לו המון זכויות ובנקודה הזאת הוא כשל", מוסיף ד'.

"אני יודע מה היה שם"

מאז פרסמו אתמול אנשי תקנה - התנועה למניעת הטרדות מיניות - את החשדות החמורים, המוקד הטלפוני של קו הסיוע הדתי מוצף בפניות חדשות. לא כל הפניות קשורות לרב אלון ויש גם סיפורים חדשים. "גם כשהוא מכנס מסיבת עיתונאים והוא טוען כל מיני טענות ואני רואה אותו, אני יודע מה היה שם", מסביר ד'. "הוא כאילו משקר לי בעיניים. אני חושב שהוא פשוט משקר לעצמו".

"הוא קיבל הגנה כל השנים. אם הוא אכן חשוד איך המשיכו הרבה נערים לפקוד את ביתו?", שואלת מלכה פיטקובסקי, מתנדבת בארגון "תקנה". "לא ייתכן שבחסות הפורום הסיפור הזה טואטא מתחת לשטיח", אומרת פיטקובסקי. "יכול להיות שלא כל הדברים קלים לעיכול לחברה הדתית, אבל זה לא גרם לנו להסיר אחריות", מוסיפה חנה קהת, מתנדבת בארגון "קולך".

בתוך פורום בכירי הציונות הדתית, שחשף את הפרשה, היו גם חילוקי דעות לגבי הצורה שיש להביא את העניין אל הציבור. ללא הכנה של מנהלי מוסדות החינוך הדתיים, שמתמודדים כעת עם משבר אמוני, הדבר עשוי היה להתקבל בתדהמה. "אני לא כועס עליו. אני מרחם עליו. אני באמת כואב את הכאב שיש לו", מסכם ד' את הדברים.

הרב אלון: "מנעתי מעצמי הרבה עשיה"

יום אחרי פרסום ההודעה שטלטלה את המגזר הדתי, מאות מתלמידיו של הרב מרדכי אלון הגיעו להביע תמיכה במקום מושבו ביישוב מגדל שבצפון. הוא מצידו הבטיח להם שהאמת תופיע מהר ושעושים לו משפט שדה. התכנון היה אולי למפגש קצר, לא כל כך רשמי, בין הרב לבין תלמידיו, אבל איש לא ציפה להגעתם של מאות תלמידים, בעבר ובהווה, שהגיעו עם בני משפחה והרעיפו חיבוקים ונשיקות על הרב במשך שעתיים ברציפות.

אלון דיבר ארוכות והסביר כי נכנע לאיומים ולסחיטה. עברתי צפונה כדי למנוע פילוג במחנה הציוני, הוא אמר לסובבים. "על מנת להימנע מחילול השם השתדלתי לעשות דברים מאוד לא הגיוניים. הכי לא הגיוניים", הוא אומר. "מנעתי את עצמי מהרבה דברים, מהרבה עשיה".

שעה ארוכה לאחר שהרב סיים לדבר ולנאום, הוא לא הצליח לצאת מהחדר בגלל התמיכה הרבה וכמות האנשים. חשוב להדגיש כי היה מדובר בתמיכה מתוכננת. כולם ידעו בדיוק מה להגיד, מה לשיר והכי חשוב - מה לא לעשות. יוזמי ההתארגנות הדגישו כי אין בכוונתם להפוך את אלון לאריה דרעי נוסף.

לאחר המפגש, היה רק דבר אחד שהרב לא אמר. הוא לא הכחיש את המעשים. במקום זאת, הוא הסתפק באיחולים דו משמעיים - לעצמו ולמתלוננים. "אני בטוח שהקדוש ברוך הוא יזכה אותנו וישתדל להשיב לכל אחד ואחד גמולו הטוב", אמר אלון.

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?

החשדות נגד הרב אלון - הסיפור המלא:

הרב מרדכי אלון: "גוזר על עצמי שתיקה"

חשד: רב בכיר הטריד מינית תלמידים