המשטרה חשפה 11 מטעני צינור ברמלה

לאחר שבמשטרה התקבל מידע מודיעיני לפיו באחד מהבתים הנטושים בשכונת ג'ואריש ברמלה פועלת מעבדה לייצור מטעני צינור, פשט כוח של כ-30 שוטרים על המבנה בפיקודו של מפקד מרחב השפלה, תנ"צ שמעון בן הרוש. במבנה נמצאו 11 מטעני צינור, שעל פי ההערכה יועדו לשימושם של עבריינים

11 מטעני צינור נתפסו ברמלה (חדשות 2)

11 מטעני צינור - זהו השלל שמצאו שוטרים בתחנת רמלה במהלך חיפוש שערכו במבנה נטוש סמוך לשכונת ג'ואריש בעיר. כוח של כ-30 שוטרים בפיקודו של מפקד מרחב שפלה, תנ"צ שמעון בן הרוש, הגיע לבניין בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה לפיו פועלת במקום מעבדה לייצור מטענים.

בבניין נמצאו פריטים נוספים שיועדו ככל הנראה להכנת מטענים נוספים, על מנת שאלה יימכרו לגורמים פליליים. לאחר חשיפת המטענים, הגיעו למקום כוחות החבלה והזיהוי הפלילי במשטרה, ועתה ינסו במשטרה לגלות מי הם העבריינים שתכננו לקנות את המטענים.

סנ"צ שמוליק רוזנטל מפקד תחנת רמלה, סיפר כי בנוסף למטעני הצינור נמצאו גם חומרים אחרים. "כאשר פשטנו על הבניין מצאנו בו ארגז ובתוכו כדוריות וברגים, אמצעים שנועדו להגביר את הפגיעה בזמן הפעלת המטען". כמו כן ציין סנ"צ רוזנטל כי לאחרונה נמצאו מספר רב של מטענים מסוג זה באזור רמלה.

עשרה מטענים נמצאו בחווה של אלפרון

עוברי אורח שטיילו לפני כשלושה שבועות ברמת פולג שבדרום נתניה, גילו בסמוך למלון "החוף הירוק" מכולה, ובתוכה עשרה מטעני צינור. המשטרה העריכה אז כי נראה שהמכולה הייתה קבורה מתחת לאדמה ונחשפה עקב תנאי מזג האוויר הקשים ששררו באזור, כולל גשמים ורוחות עזות.

המכולה ובתוכה מטעני החבלה התגלתה בסמוך לחוות הסוסים ששימשה בעבר את בני משפחת הפשע אלפרון, והמשטרה חוקרת האם מי מבני המשפחה, אם בכלל, קשור להטמנת המטענים, שייתכן שהיו קבורים במכולה במשך שנים ארוכות.