הרב מוטי אלון החשוד בהטרדות מיניות: "גוזר על עצמי שתיקה"

"אני מאמין שמתוך המשבר תצמח שמחה גדולה והחלטתי לגזור על עצמי שתיקה. מתוך כוונה למנוע חילול השם עשיתי המון דברים". את הדברים אמר הרב אלון בכנס תמיכה בו במושבה מגדל לאחר שהוטחו בו האשמות בגין הטרדות מיניות

הרב מוטי אלון התייחס במרומז להאשמות נגדו ואמר: "אני מאמין שמתוך המשבר תצמח שמחה גדולה והחלטתי לגזור על עצמי שתיקה. מתוך כוונה למנוע חילול השם עשיתי דברים לא הגיוניים". את הדברים אמר הרב אלון בכנס תמיכה בו במושבה מגדל. עוד אמר הרב כי לא ייכנס להכפשות.

אתמול התעוררה סערה בקרב הציונות הדתית, בעקבות גילוי שערוריית המין בה היה מעורב לכאורה הרב אלון, אחד מבכירי הרבנים בזרם. ישנן טענות כי הרב היה מעורב בשורת הטרדות מיניות של תלמידיו ובעקבות כך "הוגלה" לצפון הארץ.

הרב אלון: ניסו לסחוט אותי

הרב אלון נחשב לאחד הדמויות הבולטות בציונות הדתית. הוא העביר שיעורים למאות תלמידים ואף הנחה בעבר את תכנית הטלוויזיה "פרשת השבוע", שעסקה בנושאי דת.

בהתחלה העדיפו בפורום תקנה לשמור על שתיקה ולא לפרסם את החשדות, אלא לבקש מהרב להתרחק מפעילות חינוכית. כעת, כאשר זה החל לחדש את קשריו עם התלמידים והמוסדות השונים, הוחלט להפר את קשר השתיקה ולהזהיר את הציבור מפניו.

הרב אלון מסר אמש בתגובה כי "מדובר בעלילת דם נוראה שמבוססת על תלונה מופרכת מיסודה של אדם שיציבותו נתונה בספק. התלונה המדוברת הוגשה לפני שנים ואין בה הדבר וחצי דבר מן האמת".

הרב הוסיף כי בכדי למנוע את חילול השם הוא היה מוכן ליטול על עצמו תקופה שבה נצר את הדברים, אולם משנעשו באחרונה ניסיונות של סחטנות לעומתו ואיומים, הוא הבהיר שלא יהיה מוכן לשאת עוד את הדברים ודרש לפרסמם".