עפולה: מטען צינור התגלה בשכונת מגורים - סמוך לבלוני גז

שוטרים ממשטרת עפולה שערכו פשיטה לאיתור סמים בדירת מגורים בעיר, מצאו סמוך לבלוני הגז מחוץ לבניין מטען צינור מאולתר. תחילה סברו כי מדובר באירוע ביטחוני, אבל בסופו של דבר הוסר החשד. שלושה חשודים נעצרו בחשד להכנת המטען והטמנתו. הרקע לאירוע ככל הנראה פלילי

מטען צינור התגלה בעפולה. ארכיון (חדשות 2)

אסון נמנע היום לאחר שבלשים ממשטרת עפולה שפשטו על דירה בשכונת גבעת המורה בעיר בחיפוש אחר סמים, מצאו מחוץ לדירה מטען צינור מאולתר מוטמן סמוך לבלוני גז. "זה עלול היה להסתיים רע", אמרו גורמים במשטרה.

הבלשים ערכו פשיטה על בניין מגורים בן שלוש קומות, בו מתגוררים שני חשודים בהחזקת סמים. הם סרקו בתוך הבית ומסביב לו וחיפשו סמים, אלא שלחרדתם, מצאו הבלשים מטען חבלה מאולתר, שמישהו ניסה להחביא מאחורי בלוני הגז שבקומת הקרקע.

בעקבות מציאת המטען, הוזעקו למקום כוחות משטרה נוספים שסגרו את האזור מחשש שמטען החבלה  יתפוצץ והגז יתווסף להדף. חלק מתושבי הבניינים אף פונו מדירותיהם. למקום הגיעו חבלנים של המשטרה שהרחיקו בסופו של דבר את המטען - וניטרלו אותו. בכך הסתיים האירוע, והתושבים שבו לבתיהם.

תחילה היה חשש כי מדובר באירוע ביטחוני, אך מחקירה ראשונית עולה כי מדובר באירוע פלילי. המשטרה עצרה שלושה צעירים, בני 27 ו-28, המוכרים למשטרה, בחשד למעורבות בהטמנת המטען. במשטרה מעריכים כי השלושה הרכיבו את המטען המאולתר במטרה לעשות בו שימוש באירוע פלילי. על פי החשד, הם הסתירו אץת המטען מחוץ לבית, על מנת שלא יקשרו אותם להרכבתו.

השלושה הובאו לחקירה במשטרת עפולה. מחר יובאו השלושה לדיון בהארכת מעצרם.