ב"ש: מעורער בנפשו ניסה לחדור לתחנת המשטרה - ונורה

באר שבע: גבר בן 37, ככל הנראה מעורער בנפשו, ניסה להיכנס למטה הדרום של המשטרה. השוטרים הוציאו אותו, אולם אז הוא ניסה לקפוץ מעל הגדר. המאבטח שלף נשק וירה בו בכתף. החשוד נפצע באורח בינוני ופונה לביה"ח סורוקה, המשטרה פתחה בחקירה

זירת האירוע בבאר שבע, היום (חדשות 2)

תקרית ירי במטה המחוז הדרומי בבאר שבע: מאבטח שעמד בפתח המקום ירה בגבר שניסה להיכנס לבניין, למרות שהוצא ממנו זמן קצר קודם לכן בידי השוטרים. הגבר ניסה לקפוץ מעל גדר התחנה - ונורה בכתפו. הוא פונה במצב בינוני לבית החולים סורוקה בעיר.

מחקירה ראשונית עולה כי בסמוך לשעה 10:00 הבוקר הגיע אדם כבן 37, ככל הנראה מעורער בנפשו, לתחנת המשטרה. הוא ביקש להיכנס והחל להתווכח עם השוטרים שביקשו ממנו לעזוב את המקום. השוטרים הוציאו את האיש ממתחם התחנה, אבל הוא רץ חזרה פנימה לאחר שקפץ מעל גדר.

מאבטח אזרחי שעמד בכניסה הבחין בגבר וירה לעברו. הוא נורה בכתפו ונפצע באורח בינוני. למקום הוזעק אמבולנס של מד"א באר שבע שהעניק לו טיפול רפואי, והעביר אותו במצב בינוני לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. הפצוע הגיע לחדר הטראומה של בית החולים שם קיבל טיפול ראשוני והועבר כעבור כמה דקות לבדיקת CT, שם ייקבע מצבו.

המשטרה פתחה בחקירת המקרה

עם התאוששותו של האיש בבית החולים, הוא יחקר על ידי המשטרה בניסיון להבין מדוע רצה להיכנס לבניין. במקביל ייחקר גם המאבטח מחברת "מודיעין אזרחי", שביצע את הירי, כדי לבדוק האם הוא נקט בכל האמצעים הסבירים למנוע את כניסתו של הגבר לבניין, לפני שהחליט לירות לעברו. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

חנן רוזיליו, פראמדיק מד"א באר שבע שהוזעק למקום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על הרגעים הראשונים של האירוע. "בסביבות השעה 10:10 התקבל דיווח על פצוע ירי במתחם תחנת באר שבע. הגענו ומצאנו אדם ירוי בהכרה מלאה", משחזר רוזיליו. "טיפלנו בו טיפול ראשוני עם עזרה של חובשי המשטרה. הוא התלונן על כאבים ופנינו אותו במהירות לבית החולים סורוקה".

חברת האבטחה "מודיעין אזרחי" שבשורותיה מועסק המאבטח היורה, סירבה להגיב למקרה.