כך עוקב השב"ס אחרי פדופילים

על מנת לנסות ולהתמודד עם הפדופיליה, שהפכה זה מכבר למכת מדינה ממש, הוקמה בשב"ס יחידת "צור" - יחידה מיוחדת העוקבת אחרי 460 פדופילים הנחשבים מסוכנים. רק השבוע הצליחו הפקחים למנוע מעשה אונס בפ"ת. מפקדת היחידה אומרת בראיון מיוחד לחדשות 2: "החוק שמאפשר לנו לעקוב אחרי פדופילים - מהפכני"

בחודשים האחרונים נחשפו מקרי פדופיליה רבים: פעילותם של האחים קורידו בחיפה, האחים סודמי החשודים ברצח הילד לאון קלנטרוב ז"ל ביישוב בני עי"ש, אבינועם ברוורמן הנאשם שפיתה ילדות בצ'טים וברשתות חברתיות ועוד שורה ארוכה של מקרים מזעזעים. שירות בתי הסוהר החליט לנסות ולצמצם את נגע הפדופיליה - במיוחד בקרב עברייני מין ששוחררו מבתי הכלא.

השב"ס הקים את יחידת "צור", בפיקודה של גונדר משנה רונית זר, האחראית על מעקב וביצוע תצפיות אחרי פעילותם של עברייני מין שסיימו לרצות את עונשם. "אנחנו עוקבים אחרי 460 עבריינים", סיפרה מפקדת היחידה בראיון בתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי. גנ"מ זר סיפרה כי הפיקוח מתבצע אחרי עבריינים המועדים לחזור ולבצע עבירות מין לאחר שחרורם בסבירות גבוהה.

פקחי היחידה מונעים מקרי אונס רבים

"העבריין מודע שעוקבים אחריו", סיפרה גנ"מ זר, "הוא נוכח בדיון המשפטי שנערך בעניינו ואף יכול לערער על בקשתנו. במידה ובית המשפט קיבל את טענותינו, הוא מוזמן לשיחה בה אנחנו מבהירים לו את תנאי הפיקוח והסמכויות ואז מתחילים במעקב". הפעילות של היחידה מתבצעת חלקה בחשאיות וחלקה באופן גלוי. פקחי היחידה מפתיעים לעיתים את העבריין המשוחרר בביתו ובמקום עבודתו, ולפעמים אף עוקבים אחריו כאשר הוא יוצא מביתו.

ביום שלישי השבוע מנעו פקחי היחידה מקרה אונס בפתח תקווה. "היה לו חשד כי פדופיל מסוכן מאוד עומד להפר את ההגבלות שהוטלו עליו, ראינו אותו כאשר הוא מבצע תצפיות על בתי ספר בעיר מגוריו, ובסופו של דבר, החליט להעתיק את פעילותו לפתח תקווה", מתארת מפקדת היחידה. "גם שם הוא חיכה לתום יום הלימודים, וניסה להיכנס לחדר מדרגות יחד עם עוד שתי בנות, בשנייה זו עצרנו אותו".

"זהו חוק מהפכני", סיכמה זר, "החוק מאפשר לנו לעקוב בכל שנייה אחרי עברייני מין ולמנוע מקרי אונס רבים".