אחד הנערים החשודים באונס הילדה בצפון מדבר: "רק התנשקנו"

פרשת האונס בצפון: 12 נערים ובגיר נוסף חשודים שקיימו יחסי מין עם נערה בת 14 מאז שהייתה בת 10. הנערים טוענים שהכל היה בהסכמה. "היא אמרה לי לבוא ועשתה איתנו דברים", מספר אחד הנערים בראיון לחדשות 2. "אני לא עשיתי איתה כלום. היא המציאה הכל כדי לנקות את השם שלה". הפרשה נחשפה כשהנערה נכנסה להריון

"היא תמיד אמרה לי לבוא ולעשות איתה דברים. לא עשיתי איתה כלום, רק התנשקתי איתה, וזהו" - כך מתאר אחד הנערים החשודים במעורבות בפרשת המין המזעזעת בעמקים שהותרה היום לפרסום. 

על פי החשד, 12 נערים בגילאי 13-16 נעצרו בשבוע שעבר בחשד שניהלו בארבע השנים האחרונות מערכת יחסים מינית עם נערה בת 14.5 מאז שהייתה בת 10.

"שמעתי הרבה דברים, אבל לא ראיתי", מספר הנער החשוד בשיחה עם חדשות 2. "היא אומרת שהיא היתה אצלי בבית, אבל זה לא נכון. היא סתם משקרת, לא נראה לי שהיא בסדר בראש. בשביל לנקות את השם שלה, היא המציאה את זה. זה הכל היה בהסכמתה, כל מה שהיא אומרת שעשו לה".

אחיה של הנערה התייחס לעובדה שהנערים טוענים כי המעשים בוצעו בהסכמה. "אני בטוח שהם מקשקשים, זה לא זה", אמר האח והוסיף. "ברוך השם מטפלים בה, הכל בסדר".

גילתה שהיא בהריון - ועשתה הפלה

הפרשה נחשפה לפני כחודש אחרי שהילדה גילתה שהיא בהריון וביצעה הפלה. מיד עם חשיפת הסיפור, החלה המשטרה לחקור את הפרשה בתגבור של חוקרי ילדים ונוער מתחנות אחרות באזור, בחשד שאנסו את הנערה בזה אחר זה וסחטו אותה באיומים כדי שתמשיך להיפגש עמם.

הנערה, שלומדת בפנימייה בצפון, מוכרת לשירותי הרווחה שמספרים על בעיות רבות במשפחתה. כאמור, בני משפחתה גילו על מערכת היחסים של הנערה רק אחרי שהיא נכנסה להריון.

אמו של אחד החשודים: "זו לא אשמתו של הבן שלי"

הנערים מצדם טוענים שהכל נעשה מרצון ושוללים את הטענות שמדובר באונס. למרות זאת, עקב גילה הצעיר, מדובר בעבירה כיוון שהמעשים בוצעו מאז הייתה בת 10. "מדובר בכישלון של מערכת החינוך באזור עפולה ושל העירייה", אמרה אתמול אמו של אחד הנערים בבית המשפט. "איך קורה דבר כזה במשך יותר משנה? עשרות ילדים מעורבים בו ואף אחד לא מטפל ולא מגלה?. זו לא אשמתו של הבן שלי".

אתמול נערך דיון בהארכת מעצרם של הנערים החשודים שהיו עצורים לתקופה שבין שבוע לתשעה ימים, שבסופו שוחררו החשודים האחרונים למעצר בית בתנאים מגבילים ונאסר עליהם ליצור קשר אחד עם השני מחשש לתיאום גרסאות.

בחקירתם סיפרו הילדים שהנערה היא זו שיזמה את הקשר באמצעות הצ'אט ברשת והדגישו שהמעשים נעשו בהסכמה. זו הסיבה שהנערה לא התלוננה במשטרה או סיפרה על הקשר לקרוביה במשך השנים.

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?