חשד: תאונת העגורן הקטלנית - חבלה מכוונת

בשבוע שעבר נהרג בהוד השרון פועל בניין מהתמוטטות עגורן. מפעילת העגורן נפצעה קשה באותו אירוע. כעת עולה החשד כי לא מדובר בתאונה, אלא בחבלה מכוונת. השאלה המרכזית כעת: מי פגע במזיד במנוף שקרס, ולמה?

שישה ימים חלפו מאז התרסקות המנוף בהוד השרון, והיום מתחזקת ההערכה כי מדובר בחבלה מכוונת. זה קרה ביום שישי באזור התעשייה נווה נאמן. מנוף בגובה 40 מטרים עם זרוע באורך 60 מטרים התרסק. אדם אחד שעבד בקרקע נהרג, המנופאית נפצעה באורח אנוש.

"אנחנו משתמשים בבודקים מוסמכים ובמהנדסים על מנת להתחקות אחר ההיבטים הטכניים והסיבות שגרמו לנפילה של העגורן הזה", מסביר יורם אלעזרי, מפקח עבודה ראשי במשרד התמ"ת.

חבלה מכוונת?

מחקירת האירוע החמור עולה כי הפין הראשי שחיבר בין הבסיס למוט התומך הוצא ממקומו. מיד אחרי האירוע התקבל דיווח מאתר עבודה נוסף, לפיו פין דומה הוצא ממנוף אחר, דבר שהיה עלול לגרום להתרסקות. הממצאים הללו מחזקים את החשד כי מדובר בחבלה מכוונת.

מיד נשלחו הנחיות לכל החברות שמפעילות מנופים בארץ לעצור מיד את העבודה. צווים הוגשו לחברות לבדוק את העגורנים, ורק אחרי בדיקה של משרד התמ"ת הם יוכלו להמשיך לעבוד. "עצירת העגורנים והבדיקה שלהם נעשה על מנת לוודא שכל הפינים נמצאים במקומם על מנת שלט יתרחש אסון נוסף", מוסיף אלעזרי.

בעקבות הממצאים פתחה המשטרה בחקירה כדי לבדוק מה, או יותר נכון מי, עומד מאחורי המעשים הללו.

הרוג ופצועה קשה מקריסת מנוף בהוד השרון