11 סוסים ניצלו מהתעללות בעכו

מחסנים מחניקים ללא חלונות, אוורור ותאורה, כשבאוויר ריח עז של שתן וצואה. בתנאים אלה הוחזקו 11 סוסים במתחם א-שוני בעיר העתיקה בעכו,. בעקבות דיווח של תושבים, נערכה ביקורת במקום שבסופה פונו הסוסים למורת רוחם של הבעלים, שניסו למנוע את הפינוי - ונעצרו

(חדשות 2)

צוות מיוחד של יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) של משרד החקלאות פשט הבוקר על מתחם א-שוני בעיר העתיקה בעכו, שם הוחזקו 11 סוסים בתנאים גרועים ביותר. העובדים שהגיעו בליווי שוטרים ועובדי עיריית עכו, נדהמו מהתנאים המחפירים ששררו במתחם שהתיימר לשמש כאורווה.

אנשי הצוות מצאו את הסוסים ששהו במחסנים מחניקים ללא חלונות, תאורה ואוורור בכל שעות היום. בנוסף לחשיכה שרר במקום סירחון עז שנבע בין היתר גם משאריות הפסולת ושקיות הניילון שנצברו על הרצפה. אך יותר מכל, העובדים התקשו להתעלם מריח עז של אמוניה, שמקורה בשתן ובצואה שלא פונו מהמקום זמן רב, אשר פוגעת בבריאותם של הסוסים וגורמת לבעיות נשימה.

תושבי המקום שהבחינו בתנאים הירודים של הסוסים המוחזקים במתחם, דיווחו על כך לרופא הווטרינר הרשותי של עיריית עכו. מהדיווח עלה שהסוסים חווים התעללות קשה, מוחזקים בתנאים גרועים ולא מטופלים כלל.

הבוקר כאמור, הגיע צוות של משרד החקלאות בלווית שוטרים, ופינה את הסוסים למורת רוחם של בעלי הסוסים, שניסו להפריע למהלך המבצע ואף תקפו שוטרים. הסוסים שחולצו הועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות והבעלים החשודים בהזנחה נעצרו לחקירה.