מזעזע: 12 נערים אנסו בת 14

פרשת מין מזעזעת בעמקים: 12 נערים ובגיר נוסף חשודים שקיימו יחסי מין עם נערה בת 14 מאז שהייתה בת 10. משפחות הנערים טוענות: המעשים בוצעו בהסכמה, לא הייתה שום כפייה. הפרשה נחשפה כשהנערה נכנסה להריון

פרשת מין מזעזעת שהתרחשה בארבע השנים האחרונות בעמקים, הותרה הבוקר לפרסום: 12 נערים בגילאי 13-16 נעצרו בשבוע שעבר בחשד שניהלו מערכת יחסים מינית עם נערה בת 14.5 מאז שהייתה בת 10. בנוסף לנערים נעצר חשוד בגיר.

הפרשה נחשפה לפני כחודש אחרי שהילדה גילתה שהיא בהריון וביצעה הפלה. מיד עם חשיפת הסיפור, החלה המשטרה לחקור את הפרשה בתגבור של חוקרי ילדים ונוער מתחנות אחרות באזור, בחשד שאנסו את הנערה בזה אחר זה וסחטו אותה באיומים כדי שתמשיך להיפגש עמם.

הנערה, שלומדת בפנימייה בצפון, מוכרת לשירותי הרווחה שמספרים על בעיות רבות במשפחתה. כאמור, בני משפחתה גילו על מערכת היחסים של הנערה, רק אחרי שנכנסה להריון.

אמו של אחד החשודים: "זו לא אשמתו של הבן שלי"

הנערים מצדם טוענים שהכל נעשה מרצון ושוללים את הטענות שמדובר באונס. למרות זאת, עקב גילה הצעיר, מדובר בעבירה כיוון שהמעשים בוצעו מאז הייתה בת 10. "מדובר בכישלון של מערכת החינוך באזור עפולה ושל העירייה", אמרה אתמול אמו של אחד הנערים בבית המשפט. "איך קורה דבר כזה במשך יותר משנה? עשרות ילדים מעורבים בו ואף אחד לא מטפל ולא מגלה?. זו לא אשמתו של הבן שלי".

אתמול נערך דיון בהארכת מעצרם של הנערים החשודים שהיו עצורים לתקופה שבין שבוע לתשעה ימים, שבסופו שוחררו החשודים האחרונים למעצר בית בתנאים מגבילים ונאסר עליהם ליצור קשר אחד עם השני מחשש לתיאום גרסאות.

בחקירתם סיפרו הילדים שהנערה היא זו שיזמה את הקשר באמצעות הצ'אט ברשת והדגישו שהמעשים נעשו בהסכמה. זו הסיבה שהנערה לא התלוננה במשטרה או סיפרה על הקשר לקרוביה במשך השנים.