היום: הצהרת תובע נגד גואל רצון

בבית המשפט השלום בתל אביב צפויה להיות מוגשת הצהרת תובע בפרשת גואל רצון, החשוד בביצוע עבירות מין ושעבוד. ההערכה: כתב אישום - תוך חמישה ימים. בנו של רצון: מנסים להשתיק אותי

כחודש חלף מאז התפוצצה פרשת גואל רצון, והיום צפויה הפרקליטות להגיש הצהרת תובע לבית המשפט השלום בתל אביב, ובה יוצהר כי בכוונת המשטרה להגיש כתב אישום נגד רצון בחמשת הימים הקרובים. במשטרה אמרו כבר השבוע לחדשות 2 באינטרנט כי "קיימת תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגדו".

במשטרה יבקשו גם להמשיך את מעצרו של רצון, החשוד בביצוע עבירות מין ובהחזקה בתנאי עבדות. היום צפויה להסתיים מכסת הימים בו ניתן להשאיר את רצון על פי החוק במעצר, ואם הפרקליטות לא תגיש נגדו כתב אישום בתוך 30 הימים המוקצבים להם בחוק, יצטרכו החוקרים להגיש בקשה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שיורה על המשך מעצרו לצורכי השלמת החקירה.

בנו של רצון, יגאל הגיע השבוע לדיון בעניין אביו ואמר לעיתונאים: "השמיעו לי את אבא מדבר שיחות ארוטיות עם אחת הבנות, הם רוצים להשתיק אותי, אך לא יצליחו לעשות זאת". לדבריו, "יש לאבא הרבה מאוד תומכים והם רוצים שאף אחד לא יתמוך באבא".

הנשים משתפות פעולה

ובעוד חקירתו של רצון נמשכת, מתחילות חלק מנשותיו להתפכח ולשתף פעולה עם המשטרה. גורם במשטרה סיפר בשבוע שעבר לחדשות 2 באינטרנט כי "חלק מהבנות מבקשות להסיר את הקעקוע עם דיוקנו ושמו של רצון מגופן, והן משתפות פעולה באופן מלא בחקירה. הנשים מדברות על העבירות שביצע רצון", הוסיף הגורם במשטרה, "אם כי עדיין לא קל להן לפקפק במעשיו ולהטיל בו דופי".

בימים האחרונים נפגשו חלק מהנשים עם בני משפחותיהן בפעם הראשונה מאז המעצר בשבוע שעבר, במפגש שהיה מלווה ע"י חוקרי משטרה. "גם החוקרים המנוסים ביותר התרגשו מאד למול המעמד המרגש", הוסיפו במשטרה.

חלק מנשותיו של רצון התעקשו להודות לכלי התקשורת על חשיפת הפרשה ולאנשי הרווחה שמטפלים בהן במסירות רבה. מהצד השני, חלק מנשותיו של רצון ממשיכות לתמוך בו בחקירה ונמנעות מלחשוף פרטים שעשויים להפליל אותו בעבירות המיוחסות לו.

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

אחת מנשותיו של גואל מדברת לראשונה

חשד: רצון הביא ילדים עם בתו הקטינה

שכנתו של רצון התראיינה לתקשורת - כלי רכבה הוצת

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו

בעקבות המעצר: "חוששים שנשותיו של רצון יתאבדו"

השכנים: רצון היפנט את נשותיו