ניסה להבריח חברו ממעצר בתוך ציפה של שמיכה

סוהרי השב"ס שמאבטחים את בית המעצר במגרש הרוסים נתקלו במהלך השנים בניסיונות בריחה שונים ומשונים, אך נדמה כי המקרה הזה שבר את כל השיאים. נער בן 17 ניסה להבריח את חברו, שעצור עד לתום ההליכים נגדו, כשהוא מגולגל בציפה

לשני צעירים ששהו בבית המעצר במגרש הרוסים בירושלים, היו כנראה שעות רבות לתכנן כיצד אחד מהם, שהיה אמור להשתחרר, יבריח את השני מבית המעצר.

נער בן 17, שנעצר בחשד לגניבת טלפון סלולרי, חשוד שניסה להבריח בעזרת ציפה של שמיכה את חברו, נער בן 16, שחשוד בעבירות סמים ואמור לשהות במאסר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. כשבן ה-17 עמד להשתחרר מהמעצר והתקרב לנקודת בידוק דרכה עובר כל עציר בדרכו לחופשי, הבחינו סוהרי השב"ס כי הצעיר גורר עימו חפץ כבד בתוך הציפה.

כשהגיע אליהם הצעיר, גילו הסוהרים להפתעתם כי בתוך הציפה נמצא חברו. הצעיר נעצר מיד, נחקר, התנצל - ובשעות הקרובות אמור לשהות במעצר בתנאים מגבילים. הצעיר השני ימשיך לשהות במעצר עד לתום ההליכים בעניינו.

במשטרת ירושלים שיבחו את עירונתם של אנשי השב"ס. ירון זמיר, דובר שירות בתי הסוהר, ציין בתגובה לניסיון הבריחה יוצא הדופן שסוכל הבוקר, כי הוא שמח וגאה בסוהרי בית המעצר במגרש הרוסים שגילו עירנות וסיכלו את ניסיון הבריחה הזה. זמיר הוסיף: "מניסיוני בשירות בתי הסוהר עוד לא נתקלתי במקרה וניסיון שכזה".