החשד: המורה גנבה כסף מהתיקים בחדר המורים

מורה בת 35 מירושלים, המלמדת בכיתות ג', נעצרה על ידי משטרת ירושלים בעקבות תלונות של מורים שמלמדים איתה באחד מבתי הספר בעיר. בחקירתה הודתה המורה כי במהלך השנה וחצי האחרונות גנבה כסף מתיקי המורים בבית הספר בסכומים גדולים. הרקע לגניבות לא ברור

חשד: מורה גנבה מתיקי מורים בביה"ס. אילוסטרציה (רויטרס)

זה כבר מזמן לא סוד שהמורים בישראל מתקשים לגמור את החודש, אבל מורה מירושלים הלכה, על פי החשד, צעד אחד רחוק מדי בניסיון להשלמת הכנסה. על פי החשד, גנבה המורה מתיקי עמיתיה המורים אלפי שקלים במשך תקופה של שנה וחצי.

חוקרי ובלשי משטרת ירושלים עצרו אתמול לחקירה את המורה, בת 35 מירושלים המלמדת כיתות ג'. המורה נעצרה בעקבות תלונה שהתקבלה במשטרה על ידי אחד המורים בבית הספר. היא הודתה בחקירתה במיוחס לה, וסיפרה כי נהגה לגנוב מעמיתיה בעשרות מקרים שונים, בכל פעם מאות שקלים. המורה גנבה על פי החשד רק כסף מזומן.

מחקירת המשטרה עולה כי הגניבות בוצעו בחדר המורים, כשהתיקים הושארו ללא השגחה. הרקע לגניבות של המורה, שאינה בעלת עבר פלילי, לא ברור. גם בחקירה לא הצליחו השוטרים להבין את המניע למעשיה.

חשד: תלמיד גנב מתיקי מורות - ויצא לשופינג

תלמיד בן 15 מתיכון בצפון תל-אביב ניצל את הזמן שבו המורות שלו השאירו את התיקים בכיתה ללא השגחה ויצא למסע שופינג לא כל-כך חינוכי על חשבונן. המורות גילו במקרה שמכרטיסי האשראי של שלושתן הוזמנו סרטי פורנו, חשדו שמדובר במישהו מבית הספר - והגישו תלונה במשטרה.

מחקירת המשטרה עלה החשד כי התלמיד העתיק את פרטי כרטיסי האשראי של שלוש ממורותיו, בחלק מהמקרים - תוך כדי השיעור, והזמין חבר שלו שלומד בתיכון אחר לבילוי על חשבון המורות. השניים הזמינו סרטי פורנו באינטרנט, הימרו באתרי הימורים ברשת, וכשהיו רעבים הזמינו פיצות וקינוחים. סכום הרכישות הסתכם באלפי שקלים.

בעקבות הרכישות החריגות באשראי פנו מחברת האשראי לאחת המורות ועדכנו אותה שכרטיס האשראי שלה חוייב בגין הזמנת סרטי פורנו רבים. המורה שלא חשדה בתלמידה, האשימה את בעלה המסכן, שהכחיש כמובן בתוקף את הרכישות.

המורה סיפרה על כך למורה אחרת בחדר המורים, ואז מורה שלישית ששמעה את השיחה התערבה: "גם מהכרטיס שלי הזמינו סרטי פורנו וגם בעלי אומר שזה לא הוא". רק אז החלו המורות לחשוד כי מדובר במשהו שקשור לבית הספר והגישו תלונה במשטרה.

בחקירה שערכו שוטרי חוליית הנוער של משטרת תל-אביב הצליחו השוטרים להגיע אל התלמיד שהודה במעשה ואמר: "ניצלתי את הזמן שהמורות השאירו את התיק בכיתה". התלמיד שוחרר בתנאים מגבילים.