המשטרה: "קיימת תשתית ראייתית לכתב אישום נגד גואל רצון"

בית משפט השלום בת"א האריך בארבעה ימים את מעצרו של גואל רצון החשוד בעבירות מין והחזקה בתנאי עבדות. "קיימת תשתית ראייתית להגשת כתב אישום", ציינו החוקרים בדיון. בנו של רצון: "שיחות ארוטיות הן לא עבירה"

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, רגל גרינברג, האריכה בצהריים בארבעה ימים את מעצרו של גואל רצון, מי שחשוד בביצוע עבירות מין ובהחזקה בתנאי עבדות.

נציגי המשטרה ציינו בדיון כי קיימת תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד רצון אבל הם זקוקים לזמן נוסף כדי לגבשו. החוקרים ציינו כי ככל הנראה ביום ברביעי הקרוב תוגש לבית המשפט הצהרת תובע על הכוונה להגיש את כתב האישום.

בנו של רצון, יגאל הגיע לדיון ואמר לעיתונאים במקום: "השמיעו לי את אבא מדבר שיחות ארוטיות עם אחת הבנות", אמר. "הם רוצים להשתיק אותי, הם לא יצליחו להשתיק אותי. גם אני לצורך העניין עושה שיחות ארוטיות, זאת לא עבירה. יש לאבא הרבה מאוד תומכים והם רוצים שאף אחד לא יתמוך באבא".

 ביום רביעי צפויה להסתיים מכסת הימים בו ניתן להשאיר את רצון על פי החוק במעצר. אם הפרקליטות לא תגיש נגדו כתב אישום בתוך 30 הימים המוקצבים להם בחוק, יצטרכו החוקרים להגיש בקשה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שיורה על המשך מעצרו לצורכי השלמת החקירה.

הנשים משתפות פעולה

ובעוד חקירתו של רצון נמשכת, מתחילות חלק מנשותיו להתפכח ולשתף פעולה עם המשטרה. גורם במשטרה סיפר בשבוע שעבר לחדשות 2 באינטרנט כי "חלק מהבנות מבקשות להסיר את הקעקוע עם דיוקנו ושמו של רצון מגופן, והן משתפות פעולה באופן מלא בחקירה. הנשים מדברות על העבירות שביצע רצון", הוסיף הגורם במשטרה, "אם כי עדיין לא קל להן לפקפק במעשיו ולהטיל בו דופי".

בימים האחרונים נפגשו חלק מהנשים עם בני משפחותיהן בפעם הראשונה מאז המעצר בשבוע שעבר, במפגש שהיה מלווה ע"י חוקרי משטרה. "גם החוקרים המנוסים ביותר התרגשו מאד למול המעמד המרגש", הוסיפו במשטרה.

חלק מנשותיו של רצון התעקשו להודות לכלי התקשורת על חשיפת הפרשה ולאנשי הרווחה שמטפלים בהן במסירות רבה. מהצד השני, חלק מנשותיו של רצון ממשיכות לתמוך בו בחקירה ונמנעות מלחשוף פרטים שעשויים להפליל אותו בעבירות המיוחסות לו.

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

אחת מנשותיו של גואל מדברת לראשונה

חשד: רצון הביא ילדים עם בתו הקטינה

שכנתו של רצון התראיינה לתקשורת - כלי רכבה הוצת

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו

בעקבות המעצר: "חוששים שנשותיו של רצון יתאבדו"

השכנים: רצון היפנט את נשותיו