שחקן עג'מי נעצר בחשד לתקיפת שוטר

שני אחיו של במאי הסרט הישראלי "עג'מי", המועמד לפרס האוסקר היוקרתי, נעצרו הערב ביפו בחשד לתקיפת שוטר לאחר עימותים שהתפתחו עם שוטרים שהוזעקו בעקבות דיווח על פריצה לחנות. אחד מהעצורים, טוני קובטי, שיחק בעצמו בסרט שמתאר את חיי הפשע והאלימות בשכונה היפואית

הדרך לאוסקר עוברת בבית המעצר? משפחתו של במאי הסרט "עג'מי", סכנדר קובטי, שמחה מאוד מאז שהסרט הוכרז כמועמד לפרס האוסקר. אלא שהמציאות חזקה יותר מכל תסריט, והשמחה דעכה הערב לאחר ששני אחיו של קובטי נעצרו בחשד לתקיפת שוטר.

משטרת מרחב יפתח קיבלה הערב תלונה על כך ששני תושבי יפו מנסים לפרוץ לחנות בעיר. כוחות משטרה שהגיעו למקום בדקו את השניים וגילו להפתעתם כי הם רק ניסו לקבור כלב שמת בסמוך למקום.

ואולם, נראה שנוכחות השוטרים לא מצאה חן בעיני תושבי עג'מי, כי קבוצה של תושבי הבניינים מסביב ירדו לרחוב והחלו להתעמת עם השוטרים. במהלך העימותים חבט אחד מהם בשוטר, ויתר המתפרעים חסמו את דרכה של ניידת המשטרה והחלו לנדנד אותה.

בעקבות האירוע נעצרו 3 מתושבי יפו בחשד לתקיפת שוטר, בהם שני אחיו של במאי הסרט, שאחד מהם - טוני קובטי - הוא גם אחד מהשחקנים בסרט. שלושת החשודים יובאו ביממה הקרובה להארכת מעצר בבית משפט השלום בת"א.

פרקליט החשודים: "אנשי משטרה תקפו באלימות את השחקן"

עורך הדין גיורא זילברשטיין, המייצג את החשודים, מסר בשיחה עם חדשות 2 כי "מדובר במקרה חמור שבו אנשי משטרה תקפו באלימות את שחקן הסרט. אנחנו נפנה למח"ש שתחקור את העניין".

הסרט הישראלי "עג'מי" זכה להיות אחד מחמשת הסרטים המועמדים לסרט הזר הטוב ביותר בטקס האוסקר הקרוב. מדובר במועמדות השלישית ברציפות של נציג ישראלי בטקס היוקרתי ביותר בעולם הקולנוע.

הסרט: יותר ייאוש, פחות שנאה

בראיון ששודר אמש בתכנית "אולפן שישי" עם כוכבי הסרט, שהיר, ערן ואיברהים, נשאלו השלושה האם עג'מי של הסרט והעג'מי המציאותית דומות. "זה לא בדיוק ההתנהלות של השכונה הזאת או יפו בכלל, אבל יש את זה. כל הדברים האלה קרו לאורך כמה שנים, 10, 15 שנה, זה קרה לא פעם ולא פעמיים".

"עג'מי", סרטם של ירון שני וסכנדר קובטי, כבר זכה בפרסים רבים בפסטיבלים בינלאומיים, ביניהם פרס "מצלמת הזהב" בפסטיבל קאן. בארץ הוא קטף את פרס "אופיר" לסרט הטוב ביותר. מולו יתמודדו על הפסלון בקטגוריית הסרט הזר "הסוד שבעיניים" מארגנטינה, "נביא" מצרפת, "חלב הצער" מפרו ו"סרט לבן" מגרמניה.

זוהי הפעם התשיעית בה מועמד סרט ישראלי לקבלת אוסקר בקטגוריית הסרט הזר. הראשון שעשה זאת היה "סלאח שבתי" של אפרים קישון בשנת 1965, והאחרון היה לסרט "וואלס עם באשיר", סרטו המצויר של ארי פולמן בשנה שעברה, שלא זכה בסופו של דבר בפסלון.

את טקס האוסקר ה-82 שייערך בשבעה במרס ינחו השנה אלכס בולדווין וסטיב מרטין. על פי סוכנויות ההימורים מי שיחייך בסוף הערב הארוך, ממש כמו ב"גלובוס הזהב", יהיה ג'יימס קמרון עם שובר הקופות "אווטאר".

"ואלס עם באשיר" לא זכה באוסקר