8 קברים נופצו במושב ניר צבי

אירוע מזעזע התרחש במושב ניר צבי. תושבי המושב גילו כי שמונה קברים נופצו הלילה בידי אלמונים. ההערכה ביישוב היא כי ערבים מרמלה ולוד מעורבים במקרה, לאחר שאלה פגעו במספר מקרים בשטחי החקלאות ובציוד החקלאי של המושב. "זה הפך לשיחת היום אצלנו, הפעם הם חצו את הקווים האדומים", הדגישו במושב

הקברים המנופצים (חדשות 2)

סכסוך הניטש במשך עשרות שנים בין המושב ניר צבי שבמועצה האזורית עמק לוד, לבין תושבי הערים הסמוכות רמלה ולוד, התרכז עד כה בעיקר בפגיעות בשטחים החקלאיים של היישוב. היום, גילו בשעות הבוקר אנשי המושב כי שמונה קברים נופצו הלילה בבית העלמין. התושבים מיהרו להתלונן במשטרה, שפתחה בחקירה.

אדם המתגורר במושב סיפר בשיחה לחדשות 2 באינטרנט כי התחושות ביישוב קשות מאוד. "הדבר לצערי הפך לשיחת היום במושב שלנו, עד כה פגעו בשטחים החקלאיים שלנו, הציתו אותם והרסו לנו את הציוד החקלאי. עתה, לצערי, הם פגעו בדברים החשובים והקדושים לכל בן אנוש".

כאשר ניסה להסביר לנו אותו אדם ממה לדעתו נובעות הפגיעות, אמר כי לדעתו ולדעת רוב אנשי המושב, הפגיעות נגמרות כתוצאה מטענות קיפוח של התושבים בשכונות הערביות רמלה ולוד. "אין כאן ויכוח על שטחים, אלא רק מאבקים בין שכנים, הם טוענים לקיפוח מתמשך מטעם מוסדות המדינה, ואנחנו נמצאים כאן בסיטואציה לא פשוטה, בה אנחנו מנסים להגן על ילדינו ועל רכושנו"

לפני כשנתיים אירעה תקיפה פיזית, כאשר אחד מתושבי היישובים הסמוכים פרץ לבית במושב, תקפו זוג קשישים ושדדו את רכושם. "היום", מסכם אותו אדם, "הם חצו את כל הקווים האדומים".